Trwa ładowanie...
d3b3k13

Finał akcji "Maluch dla Toma Hanksa" w Bielsku-Białej

Z okazji 51. urodzin Tom Hanks otrzymał nietypowy prezent od polskich fanów. Mieszkańcy Bielska-Białej ufundowali hollywoodzkiemu aktorowi egzemplarz Fiata 126p, który został wyprodukowany 43 lata temu. W zamian gwiazdor przekaże pieniądze na rzecz Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

Finał akcji "Maluch dla Toma Hanksa" w Bielsku-Białej
(Facebook.com)
d3b3k13

"Skontaktowała się ze mną menedżerka aktora. W mailu napisała, że akcja mu się bardzo podoba. Zacytowała słowa Hanksa, że jest zainteresowany odebraniem auta w Stanach Zjednoczonych i liczy, że przyjadę, abyśmy razem wsadzili kluczyki do stacyjki” – powiedziała w rozmowie z PAP mieszkanka Bielsko- Białej, Monika Jaskólska.

Jaskólska na pomysł ofiarowania Hanksowi "malucha", jednego z symboli Bielska-Białej, wpadła kilka miesięcy temu, gdy gwiazdor na portalach społecznościowych opublikował zdjęcia z tym autem. "W mailu znalazły się słowa Hanksa, który przyznał, że nieco żartował z samochodu, ale dodał, iż bardzo mu się on podoba. Napisał, że gdzieś w tyle głowy pojawiło się marzenie, by mieć takie auto. Nie przypuszczał, że ktoś zorganizuje taką akcję. Bardzo ona go poruszyła” – powiedziała bielszczanka.

Jaskólska swoją ideą podzieliła się na Facebooku. Zaproponowała, by mieszkańcy zebrali fundusze i kupili "fiacika”. Dodała, że nadwyżka pieniędzy zasili konto bielskiego szpitala pediatrycznego. Odzew bielszczan był entuzjastyczny. Akcja ruszyła pod koniec roku.

d3b3k13

Ostatecznie zakup samochodu sfinansował przedsiębiorca, sportowiec Rafał Sonik. Dzięki temu na konto szpitala wpłynie cała zebrana kwota. "Menedżerka Toma Hanksa dodała, że aktor rozumie, iż o nic go nie prosiłam i nie był to mój zamiar, ale (…) zdecydował się podwoić kwotę, którą zbieramy na szpital" – dodała organizatorka akcji.

"Auto zostało zupełnie rozłożone na części, wszystko zostało w nim totalnie odrestaurowane. Jest sprawne, super się nim jeździ - zdradziła w rozmowie z "Dziennikiem Zachodnim" Monika Jaskólska. Podkreśliła, że podczas generalnego remontu fiata 126p, w samochodzie pojawiły się pewne elementy nawiązujące do zainteresowań amerykańskiego aktora. "Jeśli ktoś jest wielbicielem Toma Hanksa to wie, co on kolekcjonuje od lat, więc domyśli się jakie elementy znalazły się w samochodzie. Nie są zrobione nachalnie, ale zostały delikatnie zaakcentowane".

Prezent został zaparkowany przed bielskim Centrum Handlowym Gemini Park, gdzie trwają imprezy zorganizowane w ramach finału akcji. Z okazji 51. urodzin aktora miszkańcy miasta odśpiewają mu "Sto lat!".

Trwa także zbiórka pieniędzy na rzecz Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej. Na datki czeka specjalna świnka skarbonka. W zamian można skorzystać z fotobudki, zrobić sobie zdjęcie z "maluchem Toma Hanksa" lub podpisać się na pokrowcu, którym auto będzie przykryte na czas transportu do Los Angeles.

d3b3k13

Linie lotnicze LOT, które zaoferowały bezpłatny transport prezentu, opublikowały zdjęcia wyremontowanego dla Hanksa Fiata 126p:

icon info

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

d3b3k13

Podziel się opinią

Share
d3b3k13
d3b3k13