Trwa ładowanie...
d1e9nhs

Fryderyki 2020 odwołane nie tylko dla publiczności. Co z nagrodami?

Koronawirus pokrzyżował plany organizatorom największych imprez muzycznych w kraju. Strach przed epidemią sprawił, że gala rozdania Fryderyków miała się odbyć bez udziału publiczności, ale organizatorzy podjęli kolejną trudną decyzję.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dawid Podsiadło triumfował na gali Fryderyków 2019
Dawid Podsiadło triumfował na gali Fryderyków 2019 (AKPA)
d1e9nhs

Na posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego podjęto decyzję o odwołaniu wszystkich imprez masowych. 10 marca organizatorzy gali rozdania Fryderyków poinformowali o odwołaniu dla publiczności imprez planowanych na 14 i 15 marca. Teraz okazuje się, że uroczysta gala nie odbędzie się wcale.

Obejrzyj: Roksana Węgiel nie rzuci nauki dla kariery

Na stronie fryderyki.pl pojawiło się uzupełnienie komunikatu z 10 marca.

d1e9nhs

"Mając na uwadze realne zagrożenie koronawirusem SARS-Cov-2, w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie naszych gości, artystów, jak i wszystkich pracowników zaangażowanych w organizację wydarzenia, laureatów nagród Fryderyk 2020 w kategoriach muzyki rozrywkowej i jazzu ogłosimy w mediach cyfrowych".

Nie będzie więc uroczystej gali z udziałem gwiazd i fanów muzyki. Wręczenia nagród, występów na żywo i transmisji w telewizji. Zwycięzców Fryderyków 2020 poznamy za pośrednictwem wpisu na stronie internetowej fryderyki.pl i w mediach społecznościowych.

Wyniki głosowania Akademii Fonograficznej zostaną opublikowane 17 marca.

  AKPA
(AKPA)

Andrzej Puczyński, przewodniczący zarządu Związku Producentów Audio Video, napisał, że była to trudna decyzja, "jednak w poczuciu odpowiedzialności za środowisko muzyczne, gdy zamykane są szkoły i instytucje kultury, nie możemy stwarzać potencjalnego zagrożenia epidemiologicznego". Na koniec pogratulował wszystkim nominowanym i wyraził nadzieję na rychłe spotkanie.

Przypomnijmy, że podczas tegorocznej gali miały wystąpić m.in. Kayah z Viki Gabor, ale też plejada innych gwiazd: Natalia Nykiel, Kasia Kowalska, Ewa Farna, Natalia Przybysz, Michał Szpak, Kuba Badach, Krzysztof Herdzin, Golec uOrkiestra & Gromee, Tomek Lipiński, Smolasty, Dr Misio i Mery Spolsky. Wydarzenie miało być pokazane na TVN.

d1e9nhs

Podziel się opinią

Share
d1e9nhs
d1e9nhs