Trwa ładowanie...

Fryderyki 2020 odwołane nie tylko dla publiczności. Co z nagrodami?

Koronawirus pokrzyżował plany organizatorom największych imprez muzycznych w kraju. Strach przed epidemią sprawił, że gala rozdania Fryderyków miała się odbyć bez udziału publiczności, ale organizatorzy podjęli kolejną trudną decyzję.

Fryderyki 2020 odwołane nie tylko dla publiczności. Co z nagrodami?Źródło: AKPA
d1ymv9n
d1ymv9n

Na posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego podjęto decyzję o odwołaniu wszystkich imprez masowych. 10 marca organizatorzy gali rozdania Fryderyków poinformowali o odwołaniu dla publiczności imprez planowanych na 14 i 15 marca. Teraz okazuje się, że uroczysta gala nie odbędzie się wcale.

Obejrzyj: Roksana Węgiel nie rzuci nauki dla kariery

Na stronie fryderyki.pl pojawiło się uzupełnienie komunikatu z 10 marca.

"Mając na uwadze realne zagrożenie koronawirusem SARS-Cov-2, w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie naszych gości, artystów, jak i wszystkich pracowników zaangażowanych w organizację wydarzenia, laureatów nagród Fryderyk 2020 w kategoriach muzyki rozrywkowej i jazzu ogłosimy w mediach cyfrowych".

d1ymv9n

Nie będzie więc uroczystej gali z udziałem gwiazd i fanów muzyki. Wręczenia nagród, występów na żywo i transmisji w telewizji. Zwycięzców Fryderyków 2020 poznamy za pośrednictwem wpisu na stronie internetowej fryderyki.pl i w mediach społecznościowych.

Wyniki głosowania Akademii Fonograficznej zostaną opublikowane 17 marca.

AKPA
Źródło: AKPA

Andrzej Puczyński, przewodniczący zarządu Związku Producentów Audio Video, napisał, że była to trudna decyzja, "jednak w poczuciu odpowiedzialności za środowisko muzyczne, gdy zamykane są szkoły i instytucje kultury, nie możemy stwarzać potencjalnego zagrożenia epidemiologicznego". Na koniec pogratulował wszystkim nominowanym i wyraził nadzieję na rychłe spotkanie.

Przypomnijmy, że podczas tegorocznej gali miały wystąpić m.in. Kayah z Viki Gabor, ale też plejada innych gwiazd: Natalia Nykiel, Kasia Kowalska, Ewa Farna, Natalia Przybysz, Michał Szpak, Kuba Badach, Krzysztof Herdzin, Golec uOrkiestra & Gromee, Tomek Lipiński, Smolasty, Dr Misio i Mery Spolsky. Wydarzenie miało być pokazane na TVN.

d1ymv9n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ymv9n