Trwa ładowanie...

Genialny duet: Krzysztof Kieślowski i Zbigniew Preisner

O wyjątkowym duecie dwóch artystów wypowiadają się: Janusz Marynowski, dyrektor Sinfonii Varsovii, Agnieszka Holland – polska ikona historii reżyserstwa na świecie, Marek Dyjak – muzyk i kompozytor, Karolina Gorczyca, fantastyczna polska aktorka oraz Marek Niedźwiecki – znakomity dziennikarz muzyczny.

Genialny duet: Krzysztof Kieślowski i Zbigniew PreisnerŹródło: Materiały prasowe
d4lq5df
d4lq5df

- Nie byłoby tak dobrych filmów Kieślowskiego bez muzyki Zbigniewa Preisnera. To było genialne połączenie. To się zdarza tylko raz na jakiś czas, że reżyser sobie wybierze twórcę muzyki i powierza mu swoje następne filmy. Tych filmów przecież było tak dużo, a wszystkie są świetne– mówi Marek Niedźwiecki, dziennikarz muzyczny.

- Dla Krzysztofa to, jak nagle jego filmy zmieniła muzyka [Zbigniewa Preisnera], jak nagle dała im zupełnie inny wymiar, zupełnie inną poetykę, do jakiego stopnia go zainspirowała – to było dla niego zaskoczenie i szok. Myślę, że to ich bardzo związało – opowiada polska reżyserka Agnieszka Holland o współpracy i początku wielkiej przyjaźni pomiędzy Zbigniewem Preisnerem i Krzysztofem Kieślowskim.

- To jest dwóch geniuszy, którzy po prostu są geniuszami. Nie chcę i nie mogę ich do nikogo i niczego porównać – podsumowuje polska aktorka, Karolina Gorczyca.

d4lq5df

Utwory Zbigniewa Preisnera w oprawie filmowej Krzysztofa Kieślowskiego będzie można usłyszeć na koncercie jubileuszowym organizowanym z okazji 40-lecia pracy artystycznej kompozytora. W wybranych partiach wystąpią: Teresa Salgueiro, Lisa Gerrard i Edyta Krzemień. Oprawą muzyczną zajmie się Sinfonia Varsovia w towarzystwie chóru Cracow Singers, natomiast o stronę wizualną zadba Wrocławski Teatr Pantomimy. W trakcie koncertu wystąpią również światowej sławy top modelka Anja Rubik i legenda polskiego kina – Jerzy Trela.

Wydarzenie dbędzie się 5 października w TAURON Arenie Kraków. Bilety można nabywać poprzez stronę: www.prestigemjm.com.

d4lq5df
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4lq5df