Trwa ładowanie...
d41xwus

George Young nie żyje. Był legendą australijskiego rocka

Zmarł George Young - jeden z najsłynniejszych muzyków rockowych z Australii, brat Malcolma i Angusa Youngów z grupy AC/DC i członek zespołu The Easybeats. Miał 70 lat.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
George Young (w fioletowej koszuli) jako członek The Easybeats
George Young (w fioletowej koszuli) jako członek The Easybeats (Getty Images)
d41xwus

George Young rozpoczął karierę muzyczną w Sydney w latach 60. ubiegłego wieku. Był wówczas gitarzystą zespołu The Easybeats, którą dziś uznaje się za australijską odpowiedź na sukces The Beatles. Grupa odniosła międzynarodowy sukces, a George Young był współautorem niemal wszystkich ich piosenek. Tworzył je najpierw z wokalistą Steviem Wrightem, a potem z gitarzystą Harrym Vandą. Z tym drugim wylansowali przebój "Friday on my Mind". Po rozpadzie Easybeats skoncentrował się na produkcji muzycznej i pisaniu utworów dla innych artystów. Pomagał mu w tym wspomniany Vanda. Duet jest odpowiedzialny m.in. za powstanie hitu Johna Paula Younga - "Love is in the air".

George Young utożsamiany jest również z kultowym zespołem AC/DC założonym przez jego braci - Malcolma i Angusa. Razem z Vandą współtworzył wczesne albumy grupy, m.in. "Powarage" i "High Voltage". Przez krótki czas był również gitarzystą basowym zespołu.

d41xwus

- Young stworzył brzmienie australijskiego przemysłu muzycznego - wspominają zmarłego muzyka na Facebooku członkowie firmy Alberts, z którą Young był związany jako producent. Artysta wycofał się z życia publicznego w latach 90. Wtedy też zamieszkał w Portugalii. Zmarł 22 października 2017 r.

Zobacz również: Rogucki o muzykach rockowych: "Mit rock'n'rolla jako podpitych facetów jest nieaktualny"

d41xwus

Podziel się opinią

Share
d41xwus
d41xwus