Trwa ładowanie...
d2rvt0q

"Gintrowski – a jednak coś po nas zostanie”. Bilety wyprzedały się na miesiąc przed koncertem

Edyta Geppert, Ola Gintrowska, Renata Przemyk, Grażyna Szapołowska, Krzysztof Kiliański, Paweł Kukiz, Muniek Staszczyk, Mieczysław Szcześniak oraz córka barda, Julia wystąpią w wyjątkowym koncercie "Gintrowski – a jednak coś po nas zostanie”. Pieśni Gintrowskiego w nowych aranżacjach wybrzmią już w najbliższy poniedziałek, 11 grudnia, na deskach Teatru Polskiego w Warszawie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Gintrowski – a jednak coś po nas zostanie”. Bilety wyprzedały się na miesiąc przed koncertem
(East News)
d2rvt0q

*Bilety na koncert „Gintrowski – a jednak coś po nas zostanie” wyprzedały się na miesiąc przed wydarzeniem. Retransmisję koncertu pokaże TVP1 w niedzielę, 17 grudnia, o godz. 17.30. *

W programie koncertu znalazły się przede wszystkim utwory z okresu stanu wojennego. Usłyszymy zarówno mniej popularne utwory jak "Psalm o nożu”, "Posiłek”, "Pieśń o śnie” czy "Wróżbę”, jak i te, które w swoim czasie rozpalały słuchaczy - "Autoportret Witkacego” czy "Kantyczka z lotu ptaka”. Nie zabraknie też… "Murów” – pieśni – hymnu czasów stanu wojennego w wyjątkowej aranżacji i niepowtarzalnym wykonaniu – choć organizatorzy koncertu chcą, żeby to byłą niespodzianka dla widzów i słuchaczy. W koncercie nie zabraknie też głosu samego barda.

Autorem aranżacji utworów Przemysława Gintrowskiego jest Jan Stokłosa. Koncert reżyseruje Krzysztof "Kris” Adamski. Na scenie obok artystów wystąpi chór oraz tancerze z grupy Adamskiego.

d2rvt0q

"Gintrowski – a jednak coś po nas zostanie” to wyjątkowy projekt, który służy upamiętnieniu osoby Przemysława Gintrowskiego. Podczas koncertu wręczona również zostanie Nagroda Za Wolność w Kulturze im. Przemysława Gintrowskiego. Nominowani do Nagrody są: Ewa Błaszczyk, lider zespołu Raz Dwa Trzy Adam Nowak, Muniek Staszczyk, Adam Strug i Tadeusz Woźniak.

Organizatorem koncertu "Gintrowski – a jednak coś po nas zostanie” jest Fundacja im. Przemysława Gintrowskiego. Współorganizatorami koncertu są: Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny, Instytut Pamięci Narodowej i PMPG Polskie Media. Mecenat nad koncertem objęły PGNiG, Grupa Lotos oraz Enea. Partnerami wydarzenia są: LOTTO, Fundacja XX Czartoryskich, Centrum Historii Zajezdnia, Ośrodek "Pamięć i Przyszłość”, Poczta Polska, PwC, Miasto Wrocław oraz Telewizja Polska, RMF Classic, tygodnik Wprost i tygodnik Do Rzeczy.

Fundacja im. Przemysława Gintrowskiego powstała w celu ochrony imienia, wizerunku i spuścizny artystycznej zmarłego w 2012 r. kompozytora, muzyka i barda oraz zachowania pamięci o jego twórczości. Fundację powołali członkowie najbliższej rodziny barda.

d2rvt0q

Więcej informacji na http://gintrowski.pl/.

Wspomnienie o Przemysławie Gintrowskim:

d2rvt0q

Podziel się opinią

Share

d2rvt0q

d2rvt0q