Trwa ładowanie...
music
04-05-2017 10:27

GITAROWY REKORD GUINNESSA 2017- MAMY 6299 GITAR!

15. Gitarowy Rekord Guinnessa za nami! Zagrało 6299 gitar, a zobaczył to cały świat! Dziękujemy za wspaniałą atmosferę! Za rok spotykamy się po raz 16 i znowu próbujemy! Choć nie udało się pobić rekordu z zeszłego roku - polski Rekord Guinnessa, który został ustanowiony w 2016 roku to ciągle - w skali świata - największy gitarowy rekord - ponad trzykrotnie większy niż w przypadku analogicznego rekordu amerykańskiego.
Ale przecież nie liczby w tym wydarzeniu są najważniejsze…

GITAROWY REKORD GUINNESSA  2017- MAMY 6299 GITAR!Źródło: Materiały prasowe
d138505
d138505

Pierwszomajowe wspólne gitarowe granie stało się już wizytówką Wrocławia w całej Europie, we Wrocławiu nawet krasnoludki mają gitary! A szczególnie jeden – Leszko z Wrocławca, najnowszy krasnoludek z twarzą Leszka Cichońskiego – pomysłodawcy Rekordu. Bo Gitarowy Rekord Guinnessa to nie tylko próba jego bicia i liczby. Patrząc na zadowolone twarze uczestników – od najmłodszych do seniorów - można powiedzieć, że bicie Rekordu jest tylko pretekstem do integracji i wspólnej zabawy, w której biorą udział całe rodziny. A jednocześnie niezłe jam session i spotkania z udziałem najlepszych zagranicznych i polskich gitarzystów. Przestrzeń, w której amatorzy spotykają się z profesjonalnymi muzykami i każdy wynosi z tego spotkania wspólny mianownik – niesamowitą atmosferę, radość grania i poczucie wspólnoty.

Duża scena na Rynku „uginała się” pod mistrzami gitary. Począwszy od Siedmiu Wspaniałych, Egona Poki, wzruszonego Leburna Maddoxa, Georga Drayera, Jelonka, Jana Borysewicza, Pawła Domagałę, po Grzegorza Skawińskiego czy niespodziankę z ostatniej chwili – Dudleya Tafta. Najmłodszym gitarzystą na scenie okazał się Wojtek Oliński, który zagrał Litlle Wing w towarzystwie starszych „kolegów”. W nowych aranżacjach utworów Henrixa pojawili się także Wojciech Hoffman, Mietek Jurecki, David Price, Przemek Śledź, Sebastian Riedel, Ferenz Tornocky, Greg Koch, Jacek Krzaklewski, Leszek Cichoński, Radek Cichoński, Waldek ACE Mleczko, Andrzej Macherek, Marek Popów, E-moll Kowalczyk, Andrzej Wodziński, „foxy ladys” czyli Magda Czwojda i Asia Dudkowska oraz wielu innych. Utwory Tadeusza Nalepy wspomnieli Robert Lubera, Andrzej Nowak, Piotr Nalepa.
Podczas Rekordu łączono się z innymi ośrodkami w Europie i na świecie, które w tym dniu także oddawały hołd Hendrixowi. Wszyscy, którzy nie dotarli do Wrocławia mogli oglądać transmisję na żywo.

Nie zabrakło konkursów na gitarę z byle czego, na najbardziej pomysłowe przebranie. Ponownie ułożono gitarę z gitar - sfotografowaną przez fotoreportera Gazety Wyborczej – pomysłodawcy akcji - z lotu ptaka.
W tym roku nagrywano materiał pod DVD z udziałem wszystkich uczestników, a także portretowano gitarzystów na specjalnej rekordowej ściance.

Po koncertach w rynku odbyły się koncerty w kompleksie Hali Stulecia i Pergoli. Wystąpili: Acid Drinkers, Lacuna Coin, Dog it Dog, Enter Shikari i The Cranberries.

d138505

Rekord Guinnessa otwiera 3-Majówkę – prawdopodobniej jeden z najlepszych festiwali (nie tylko) rockowych w Polsce.
W dniach 2-3 maja zagrają m.in. LADY PANK, HAPPYSAD, STRACHY NA LACHY, L.U.C. & Rebel Babel Ensemble, HUNTER, NATALIA PRZYBYSZ, ŁĄKI ŁAN, CZESŁAW ŚPIEWA, JULIA PIETRUCHA, PAWEŁ DOMAGAŁA, RENATA PRZEMYK, XXANAXX, REBEKA, TOY DOLLS, KULT, LUXTORPEDA, ILLUSION, COMA, BRODKA, PIOTR ZIOŁA, NOSOWSKA, KRZYSZTOF ZALEWSKI, ŁONA i WEBBER, OSTR, FISZ EMADE TWORZYWO oraz 5’NIZZA z Ukrainy.

PARTNERZY i PATRONI MEDIALNI:
Miasto Wrocław, Program 1 Polskie Radio, Radio Wrocław, Radio RAM, TVP3 Wrocław, Gazeta Wrocławska, Wirtualna Polska, Kino Polska Muzyka, Wroclaw In Your Pocket, Alarm cykliczny, LIONSTAGE, Stary Klasztor, Stara Piwnica.

Program:www.3-majówka.pl
Informacja: wrockfest@wrockfest.pl / media: press@heyjoe.pl /

d138505
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d138505