Trwa ładowanie...

Górniak podziękowała TVP za zaufanie. Wzruszona wspomina Eurowizję

Eurowizja od zawsze wzbudzała ogromne zainteresowanie. Polska dobrze pamięta rok 1994, w którym Edyta Górniak z piosenką "To nie ja", wyśpiewała podczas tego konkursu drugie miejsce. Wokalistka nie kryje dzisiaj łez wzruszenia, kiedy wspomina tamten czas.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Górniak podziękowała TVP za zaufanie. Wzruszona wspomina EurowizjęŹródło: Youtube.com
d2jpmi2
d2jpmi2

Miała zaledwie 22 lata i na koncie sukces, którego w Polsce do dzisiaj nie powtórzył żaden inny artysta. Dokładnie 24 lata temu Edyta Górniak wywalczyła dla nas drugie miejsce na Eurowizji w Dublinie. To najlepszy wynik nie tylko w historii występów Polskich artystów, ale też w historii całego konkursu jeśli chodzi o debiuty - nie licząc pierwszej edycji. Żaden inny kraj nie może poszczycić się tak imponującym startem.

Finał konkursu Eurowizji 2018 zbliża się wielkimi krokami, więc to idealny czas na wspomnienia. Na swoim profilu na Instagramie Edyta Górniak opublikowała poruszający wpis, który odzwierciedla, co wtedy czuła jako 22-letnia dziewczyna.

Instagram.com
Źródło: Instagram.com, fot: Instagram

- To dla mnie tak niezwykłe, że pamiętacie. Boże jedyny... Jestem tym dziś prawdziwie wzruszona... Pamiętam dokładnie tą dziewczynę, która tamtego wieczoru, całym swoim 22 letnim sercem walczyła dla Polski o zwycięstwo. Historyczny 94’ rok, kiedy po raz pierwszy zaproszono nas na największy festiwal Muzyki w Europie. Dziękuję Telewizji Polskiej za zaufanie, jakim wtedy mnie obdarowała i za zadanie, jakie mi powierzyła. Moja skala przyjmowania stresu i odpowiedzialności wtedy, ukształtowała mój charakter na wszystkie kolejne lata rozwoju artystycznego. Dziękuję Jackowi Cyganowi i Staszkowi Syrewiczowi za ten magiczny utwór. Wiktorowi Kubiakowi, który nakłonił mnie do jego wykonania. I Wam, Kochani Fani za ocean Miłości, który płynie w moją stronę do dnia dziś. I tak oto, 30 Kwietnia 1994’ roku, Wspólnie - zapisaliśmy karty historii... ♥️ Dziękuję z największą pokorą. Z Miłością - Edyta Górniak - napisała wzruszona Górniak.

Górniak pokazała także okładkę płyty "To nie ja", która była jej pierwszym singlem rozpowszechnionym na skalę międzynarodową.

Instagram.com
Źródło: Instagram.com, fot: Instagram

Sukces Edyty Górniak był największym w dziejach występów polskich artystów na Eurowizji. Po niej w 2003 roku 7. miejsce zajął zespół Ich troje, a w 2016 roku 8., Michał Szpak. W tym roku naszym reprezentantem jest Dj Gromee. Myślicie, że Polska ma szansę na wygraną?

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d2jpmi2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2jpmi2