Trwa ładowanie...
d2r3vgg

Grażyna Wolszczak pozywa państwo. "Mam dość trucia"

To sytuacja bez precedensu. Grażyna Wolszczak postanowiła pozwać państwo polskie za zanieczyszczenie powietrza. Jest już termin pierwszej rozprawy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Grażyna Wolszczak wypowiada wojnę smogowi
Grażyna Wolszczak wypowiada wojnę smogowi (East News)
d2r3vgg

Sytuacja ze smogiem pogarsza się z dnia na dzień. Normy przekroczone o setki procent zapewniają nam niechlubne pierwsze miejsce w Europie. Grażyna Wolszczak postanowiła powiedzieć "dość".

- Smog po prostu nas zabija. Trzeba stanąć na głowie, żeby rządzący zajęli się tym problemem - powiedziała w rozmowie z "Faktem" aktorka.

Gwiazda "Na Wspólnej" wytoczyła proces skarbowi państwa i lokalnym władzom. Żąda symbolicznego zadośćuczynienia w wysokości 5 tysięcy złotych. W przypadku wygranej całą kwotę przekaże na cel charytatywny. Od pieniędzy ważniejsze jest bowiem zwrócenie uwagi na problem.

d2r3vgg

- Mamy jedno zdrowie i życie, nasze dzieci też. Nie można stać i czekać, aż ktoś coś zrobi! Musimy walczyć - dodała Wolszczak.

Pozwy złożyli również Mariusz Szczygieł i Katarzyna Andukowicz. Na razie tylko Wolszczak doczekała się terminu rozprawy, która już 10 stycznia.

d2r3vgg

Podziel się opinią

Share

d2r3vgg

d2r3vgg