Trwa ładowanie...

Grażyna Wolszczak pozywa państwo. "Mam dość trucia"

To sytuacja bez precedensu. Grażyna Wolszczak postanowiła pozwać państwo polskie za zanieczyszczenie powietrza. Jest już termin pierwszej rozprawy.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Grażyna Wolszczak pozywa państwo. "Mam dość trucia"Źródło: East News
d18uu0d
d18uu0d

Sytuacja ze smogiem pogarsza się z dnia na dzień. Normy przekroczone o setki procent zapewniają nam niechlubne pierwsze miejsce w Europie. Grażyna Wolszczak postanowiła powiedzieć "dość".

- Smog po prostu nas zabija. Trzeba stanąć na głowie, żeby rządzący zajęli się tym problemem - powiedziała w rozmowie z "Faktem" aktorka.

Gwiazda "Na Wspólnej" wytoczyła proces skarbowi państwa i lokalnym władzom. Żąda symbolicznego zadośćuczynienia w wysokości 5 tysięcy złotych. W przypadku wygranej całą kwotę przekaże na cel charytatywny. Od pieniędzy ważniejsze jest bowiem zwrócenie uwagi na problem.

d18uu0d

- Mamy jedno zdrowie i życie, nasze dzieci też. Nie można stać i czekać, aż ktoś coś zrobi! Musimy walczyć - dodała Wolszczak.

Pozwy złożyli również Mariusz Szczygieł i Katarzyna Andukowicz. Na razie tylko Wolszczak doczekała się terminu rozprawy, która już 10 stycznia.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d18uu0d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d18uu0d