Trwa ładowanie...
d2uza08

Grażyna Wolszczak przejmuje budynek, w którym znajdował się teatr Tomasza Karolaka

Tomasz Karolak będzie musiał pożegnać się miejscem, gdzie dotychczas znajdował się Teatr IMKA. Placówka zostanie przejęta przez Grażynę Wolszczak, która wydała specjalne oświadczenie w tej sprawie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Grażyna Wolszczak przejmuje budynek, w którym znajdował się teatr Tomasza Karolaka
Grażyna Wolszczak przejmuje budynek, w którym znajdował się teatr Tomasza Karolaka (ONS.pl)
d2uza08

Jakiś czas temu Tomasz Karolak musiał zmierzyć z problemami finansowymi w Teatrze IMKA, które nasiliły się ponownie, gdy również w Polsce pojawiła się pandemia koronawirusa. Z tego powodu aktor był zmuszony odwołać wszystkie spektakle i premiery.

ZOBACZ TAKŻE: Grażyna Wolszczak zabrała syna do "Ameryka Express": "Trochę obciach, że pojechał z mamą"

W sieci zaczęły pojawiać się pierwsze informacje, jakoby Grażyna Wolszczak miała w planach przejęcie budynku, w którym znajdował teatr należący do Karolaka..

d2uza08

- Gdy jej teatr Garnizon Sztuki w 2015 r. był bezdomny, po przyjacielsku przyjął go pod swój dach. Teraz dowiedział się, że Grażyna już od grudnia 2019 r. planowała przejęcie IMKI za jego plecami. Jest rozgoryczony - powiedział "Super Expressowi" przyjaciel Karolaka.

W ciągu ostatnich tygodni Karolak zajmował się wyjaśnianiem problemów z dawną księgowością. Z doniesień Super Expressu wynika, że gwiazdor serialu "39 i pół tygodnia" miał porozumieć się w sprawie czynszu ze Związkiem Harcerstwa Polskiego, które jest właścicielem budynku.

Do całej sytuacji finalnie odniosła się Grażyna Wolszczak, która potwierdziła doniesienia dotyczące przejęcia placówki.

"Z dniem 30 czerwca 2020 roku wygasa umowa najmu między Związkiem Harcerstwa Polskiego a Teatrem IMKA sp z oo mieszczącym się przy ul. Marii Konopnickiej 6 w Warszawie. ZHP podjął decyzję o pozostawieniu tej przestrzeni dla działalności teatralnej i zaproponował Fundacji Garnizon Sztuki dalsze prowadzenie tego miejsca. Fundacja jako zewnętrzny producent od kilku lat prowadzi swoją działalność w Teatrze Imka, którą wynajmuje na zasadach komercyjnych" - czytamy w oświadczeniu aktorki.
.
Wolszczak przy okazji pocieszyła miłośników sztuki, że wszystkie spektakle odbędą się zgodnie z planem.

"Niniejszym informujemy, iż zamierzamy honorować wszystkie zobowiązania Teatru Imka wobec innych zewnętrznych producentów dotyczące ustalonego repertuaru na jesień 2020 roku, repertuar ten pozostaje bez zmian" - dodała.

d2uza08

Podziel się opinią

Share

d2uza08

d2uza08