Trwa ładowanie...

Gromee nie przeszedł do finału Eurowizji. Nikogo to nie dziwi

Tak, to była dobra piosenka, świetnie sprawdzała się w radiostacjach, bardzo fajna kompozycja. Ale co z tego, skoro Lukas Meijer potwornie fałszował i nie dało się tego nie słyszeć?

Gromee nie przeszedł do finału Eurowizji. Nikogo to nie dziwiŹródło: East News
def49t5
def49t5

Polscy kandydaci do Eurowizji nigdy nie mają łatwo... w naszym kraju. Każdą ich porażkę wyśmiewamy, obwiniamy ich za wszystko, kiwamy z politowaniem głową. Nasza miłość trwa tylko do wyników głosowania, gdy "naszym" podwinie się noga, od razu się od nich odwracamy.

I chociaż bardzo bym chciała, by inaczej było z Gromee, tegorocznym kandydatem, to naprawdę nie mam dla niego dobrych wiadomości. "Light me up" to skoczny, dyskotekowy numer z "powerem". Bukmacherzy dziennikarze i publiczność na próbach w Lizbonie obstawiali, że zajdzie naprawdę daleko. Na naszą korzyść zagrało to, że Gromme z muzykami i wokalistą wystąpili po masakrycznie wręcz nudnych śpiewakach z Gruzji, którzy uśpili chyba całą Europę tego wieczoru.

Przeżyjmy to jeszcze raz:

Ale wszystko może położyć... fałsz. Lukas Meijer, szwedzki wokalista po prostu się "spalił".* Być może zjadła go trema, być może miał zły odsłuch, ale nie dość, że od początku był poza dźwiękiem, to jeszcze w kluczowych momentach po prostu wył.* Artur Orzech, człowiek numer jeden w Polsce, jeśli chodzi o Eurowizję, litościwie przemilczał to, czego chwilę wcześniej doświadczyliśmy pewnie z nadzieją, że może nie było tak źle. Ale gdy wyniki stały się już oficjalne, wiedział, że było bardzo źle i wszyscy to słyszeli.

def49t5

Zresztą, wystarczy spojrzeć na polskiego twittera:

DJ Gromee rozmawiał z Wirtualną Polską zaraz po ogłoszeniu wyników i powiedział, że... może szczerze przeprosić. Sęk w tym, że to nie on nie dał rady. Zobaczcie:

W najbliższą sobotę, 12 maja finał Konkursu Eurowizji w Liboznie, oto lista krajów, których kandydaci wystąpią:

Ukraina
Hiszpania
Słowenia
Litwa
Austria
Estonie
Norwegia
Portugalia
Wielka Brytania
Serbia
Niemcy
Albania
Francja
Czechy
Dania
Australia
Finlandia
Bułgaria
Mołdawia
Szwecja
Węgry
Izrael
Holandia
Irlandia
Cypr
Włochy

def49t5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
def49t5