Trwa ładowanie...
d11pco7

Gromee zaprasza na Orcheston: Tworzymy historię!

To już druga edycja festiwalu, który w ubiegłym roku zdobył wielkie uznanie i poniósł się echem w polskich mediach. Najwyraźniej Gromee wypełnił muzyczną lukę, która tylko czekała na pomysł i polskie nazwiska.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pierwszy Orcheston miał miejsce w 2018 r. w Krakowie
Pierwszy Orcheston miał miejsce w 2018 r. w Krakowie (Materiały prasowe)
d11pco7

Muzyka elektroniczna w wersji symfonicznej? Dlaczego nie?! Ta pomysłowa kombinacja może ofiarować muzyce rozrywkowej drugie życie i wydobyć z niej głębię która podana w bardzo współczesnych wersjach często znika. Orcheston może zatem połączyć fanów dwóch różnych stylistyk muzycznych, którzy do tej pory znajdowali się po różnych stronach barykady. I o to chodzi. Bo przecież muzyka ma łączyć, a nie dzielić.

Zobacz też: Orcheston – czym Gromee zaskoczy w Warszawie?

Avicii, Depeche Mode, Vangelis, Tiesto, The Chemical Brothers, Massive Attack, Donna Summer, Moby, Faithless to tylko kilku z wielu znakomitych twórców światowej muzyki, których będziecie mogli usłyszeć na warszawskim Orchestonie. Z tą różnicą, że teraz wybrzmią w całkowicie nowych aranżacjach, w wykonaniu jednej z najlepszych orkiestr w Polsce - Orkiestry Akademii Beethovenowskiej.

d11pco7

Ten zespół symfoniczny tworzą studenci i absolwenci europejskich wyższych szkół muzycznych. Największe klasyki muzyki elektronicznej zostaną rozpisane i zaaranżowane na orkiestrę symfoniczną. Wydarzenie jest porównywane do koncertu BBC Prom Ibiza w Royal Albert Hall i jest naszą rodzimą odpowiedzią na muzyczny projekt. Dzięki niemu polscy fani mają niesamowitą okazję doświadczyć wrażeń na żywo.

Sam Gromee przyznał, że wydarzenie jest innowacyjnym projektem, który być może zapoczątkuje nowy trend na polskiej scenie:

- Tworzymy historię w Polsce łącząc te dwa gatunki- przyznał w rozmowie z agencją muzyczna Prestige MJM.

Kolejnym ważnym punktem na liście jest obecność największych gwiazd polskiej estrady. W wydarzeniu udział wezmę Beata Kozidrak, Ania Dąbrowska Kayah, Sarsa, Reni Jusis i Lukas Meijer.

d11pco7

Dużo emocji wzbudza obecność na wydarzeniu Kayah, która nigdy nie brała udziału projektach stylistycznie odbiegających od jej muzyki. A jednak polskiemu DJ-owi udało się zachęcić gwiiazdę do współpracy. Wokalistka podejmie się niezwykle trudnej i zarazem wyjątkowej aranżacji utworu "Enjoy The Silence”, Depeche Mode.

- Nigdy nie czułam się tzw. depeszką, to ten utwór potrafił mi zapaść w pamięć tak, że nie mogłam się od niego odczepić - przyznała w rozmowie z agencją muzyczną Prestige MJM

To będzie zatem jedyna okazja, by usłyszeć głos gwiazdy wykonującej cover w wersji rozrywkowej. Orcheston odbędzie się 17 maja 2019 r. na hali COS Torwar. Niezbędnik koncertowy znajdziesz TU.

d11pco7

Podziel się opinią

Share

d11pco7

d11pco7