Trwa ładowanie...
d2alcs0

Grumpy Cat nie żyje. Zmarł najpopularniejszy kot na świecie

Grumpy Cat nie żyje. O odejściu popularnej kotki znanej z internetowych memów poinformowali właściciele. Kocia gwiazda internetu miała 7 lat
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Grumpy Cat nie żyje. Zmarł najpopularniejszy kot na świecie
Grumpy Cat nie żyje. Zmarł najpopularniejszy kot na świecie (East News)
d2alcs0

Grumpy Cat nie żyje

Kocia gwiazda internetu znana jako Grumpy Cat nie żyje. Kotka przeżyła 7 lat, w których czasie dawała radość milionom ludzi na całym świecie. O śmierci zwierzaka poinformowali jej właściciele.

Grumpy Cat znana była z wiecznie niezadowolonego wyrazu twarzy, dzięki której zyskała ogromną popularność za pośrednictwem internetowym memom. Specyficzny wygląd miał być spowodowanym wadą genetyczną zwiazaną z karłowatością wynikającą z osteochondrodysplazji, co również przyczyniło się do wadliwej budowy łap. Kotka zmagała się również z problemami z układem moczowym, co ostatecznie doprowadziło do jej śmierci.

d2alcs0

Właścicielka kotki Tabatha Bundesen wydawała specjalne oświadczenie na mediach społecznościowych.

„Pomimo opieki najlepszych specjalistów, a także wsparcia od kochającej rodziny, Grumpy spotkały komplikacje w związku z infekcją dróg moczowych. To okazało się dla niej zbyt ciężkie do przejścia. Odeszła w spokoju nad ranem we wtorek 14 maja, w ramionach jej mamy, Tabathy. Poza byciem naszym dzieckiem i kochanym członkiem naszej rodziny, Grumpy Cat pomagała milionom ludzi z całego świata uśmiechać się – nawet jeśli było im ciężko. Jej duch będzie wiecznie żywy dzięki jej fanom” – napisała Tabatha Bundesen.

Grumpy Cat - najpopularniejsza kotka w internecie

Grumpy Cat zyskała ogromną popularność w internecie. Jej profile w mediach społecznościowych obserwuje prawie 11 milionów fanów. Strona „The Official Grumpy Cat” na Facebooku ma 8,5 mln polubień, a profil na Instagramie – 2,4 mln obserwatorów.

d2alcs0

Kotka cieszyła się sławą również w innych mediach. Pokazywano ją w amerykańskich programach telewizyjnych “Good Morning America”, “CBS Evening News” czy “Today”. Grumpy wystąpiła również w komedii „Grumpy Cat’s Worst Christmas Ever”, a także w kilku filmach dokumentalnych.

d2alcs0

Podziel się opinią

Share

d2alcs0

d2alcs0