Trwa ładowanie...
d1s2qdm

Grzegorz Kapołka Trio - zobacz teledysk "Na zawsze"

Na zawsze - taki tytuł nosi utwór promujący najnowszą płytę tria Grzegorza Kapołki "5th Avenue Blues". Zaśpiewał w nim gościnnie Maciej Lipina – znany z roli Ryśka Riedla w spektaklu "Skazany na bluesa". Utwór trafił właśnie do rozgłośni radiowych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Grzegorz Kapołka Trio - zobacz teledysk "Na zawsze"
(Materiały prasowe)
d1s2qdm

- Chciałem żeby na płycie pojawił się chociaż jeden utwór z partią wokalną, który pociągnąłby ten materiał. Wiadomo, że z instrumentalną muzyką trudno trafić na anteny rozgłośni radiowych. To piosenka, ale utrzymana w klimacie całej płyty. Cieszę się z udziału Maćka w sesji, bo to naprawdę młody, utalentowany artysta - mówi Grzegorz Kapołka.

Do utworu został nakręcony teledysk, w którym za plan zdjęciowy posłużyła między innymi zabytkowa katowicka dzielnica Nikiszowiec.

Premierę "5th Avenue Blues" zaplanowano na 26 maja. Znajdzie się na niej 10 autorskich kompozycji. Płyta dostępna będzie we wszystkich dobrych sklepach muzycznych w całym kraju nakładem Metal Mind Productions. Tytułowa "Piąta Aleja" to główna ulica Manhattanu - jednej z najbogatszych dzielnic Nowego Jorku, miasta które jest prawdziwym kulturalnym tyglem, tętniącym wspaniałą jazzową i bluesową muzyką.

d1s2qdm

Więcej informacji na kapolka.pl

Grzegorz Kapołka to gitarzysta bluesowy i jazzowy pochodzący ze Śląska. Członek Akademii Fonograficznej. Wielokrotny zwycięzca w kategorii najlepszy polski gitarzysta bluesowy. Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Grzegorz ma swoim koncie ma 5 płyt autorskich, 2 koncertowe oraz ponad 50 krążków, na których udzielał się jako muzyk sesyjny.

   Materiały prasowe
(Materiały prasowe)
   Materiały prasowe
(Materiały prasowe)

ZOBACZ TEŻ #gwiazdy: Goran Bregović po 18 latach zwróci Kayah 350 tys. zł.

d1s2qdm

Podziel się opinią

Share
d1s2qdm
d1s2qdm