Trwa ładowanie...

Gwiazdor "Gry o tron" apeluje do Polaków o zaprzestanie wycinki Puszczy Białowieskiej. Prześmiewcza piosenka jest dobrym pomysłem?

Wycinka Puszczy Białowieskiej wciąż budzi ogromne emocje nie tylko w naszym kraju. Zagraniczne media, Komisja Europejska oraz znani artyści krytykują działania polskiego rządu i apelują o zaprzestanie tego procederu. Do tego grona dołączył właśnie Nikolaj Coster-Waldau, aktor znany z występów w serialu "Gra o tron".

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Gwiazdor "Gry o tron" apeluje do Polaków o zaprzestanie wycinki Puszczy Białowieskiej. Prześmiewcza piosenka jest dobrym pomysłem?Źródło: Materiały prasowe, fot: Helen Sloan / HBO
d3pxouy
d3pxouy

Trio duńskich aktorów, w tym Coster-Waldau, nagrali zabawną piosenkę zatytułowaną "Polen Smelter". Choć tekst na pierwszy rzut oka nie jest zbyt poważny, porusza jak najbardziej istotny problem.

- Nie rozumiecie, że Polska się topi? I zagrożenie jest realne, jeśli nie zaczniemy reagować, wszyscy Polacy zginą. Lecz Polska jeszcze wisi na ostatnim włosku i o ten włosek gra się toczy! - śpiewają Duńczycy.

Aktorzy w swoim pastiszu nawiązują m.in. do piosenki "We are the World", zwracając uwagę na skutki globalnego ocieplenia. "Polen Smelter", czyli "Polska topnieje", ma też drugie dno. Słowo "Polen" po duńsku znaczy nie tylko Polska, ale również "bieguny Ziemi". Wycinka Puszczy Białowieskiej jest tylko pretekstem do poruszenia poważniejszego problemu, jakim jest globalne ocieplenie. Podoba się wam piosenka serialowego Jaime Lannistera?

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d3pxouy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3pxouy