Trwa ładowanie...

Gwiazdy komentują zamach w Barcelonie: "Nasza Europa, nasza kultura, nie dajmy się zastraszyć!"

Kiedy w czwartek wieczorem doszło do zamachu terrorystycznego w Barcelonie, wszyscy wstrzymali oddech. Światowi przywódcy od razu przesłali wyrazy współczucia oraz zaproponowali Hiszpanii pomoc. Jak zwykle w takiej sytuacji głos zabrali też celebryci.

Gwiazdy komentują zamach w Barcelonie: "Nasza Europa, nasza kultura, nie dajmy się zastraszyć!"Źródło: PAP/EPA
d1hfjy2
d1hfjy2

Kiedy rozpędzona furgonetka wjechała w tłum ludzi na Placu Katalońskim, wszyscy przypomnięli sobie analogiczne zamachy w Nicei i Londynie. Zginęło 14 osób, a ponad 100 zostało rannych. Do aktu terroru przyznało się tzw. Państwo Islamskie. Barcelona jest jednym z najpopularniejszych miast w Europie, a w czasie wakacji odwiedzają je setki tysięcy turystów.

ZOBACZ TEŻ: Zamachy terrorystyczne w Hiszpanii

Na urlop postanowiła tam wyjechać również Izabella Łukomska-Pyżalska. Choć celebrytka w chwili zamachu nie przebywała w centrum wydarzeń, to postanowiła skomentować sprawę na Facebooku.

- Nasza Europa, nasza kultura, nie dajmy się zastraszyć! Mimo wszystko w sercu Katalonii życie płynie normalnie... - napisała.

d1hfjy2

Również Marcelina Zawadzka postanowiła odnieść się do zamachu. Na Instagramie opublikowała wymowną grafikę.

Jennifer Lopez na Twitterze "przesyła dużo miłości i pokoju do wielkiego miasta #Barcelona i wszystkich jego pięknych ludzi."

Były prezydent USA Barack Obama napisał, że stale myśli o ofiarach.

- Michelle i ja myślimy o ofiarach i ich rodzinach w Barcelonie. Amerykanie zawsze będą trzymać się razem z naszymi hiszpańskimi przyjaciółmi - napisał na Tweeterze.

Również filmowy Terminator napisał, że myślami jest z ofiarami i ich rodzinami. "Dziś wszyscy jesteśmy z Hiszpanią" - zapewnia Arnold Schwarzeneger.

Ellen DeGeneres tak jak podczas poprzednich zamachów, tak i teraz przesłała słowa wsparcia.

Również Antonio Banderas w prostych słowach "łączy się z Barceloną".

d1hfjy2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1hfjy2