Trwa ładowanie...
dsepwpp
Informacja prasowa
News

Gwiazdy spacerują w 10.000 tłumie, by pomóc dzieciom

Niemal 10 000 osób weźmie udział w ECCO Walkathonie, największym charytatywnym spacerze świata, który odbędzie się już w najbliższą sobotę, 15 września 2018 roku na warszawskiej Agrykoli. Za każdy przebyty kilometr ECCO przekaże 4 złote na rehabilitację dzieci. Na uczestników spaceru czekają także liczne atrakcje, koncerty Grzegorza Hyżego i Kamila Bednarka oraz spotkania z gwiazdami. Jaka kwota w tym roku trafi na konto fundacji TVN nie jesteś sam i Radia ZET? Czy uda się uzbierać 40 000 złotych dla warszawskiego ZOO? Przekonamy się już w sobotę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W wydarzeniu wzięły udział największe telewizyjne gwiazdy
W wydarzeniu wzięły udział największe telewizyjne gwiazdy (Materiały prasowe)
dsepwpp

Na uczestników spaceru, poza możliwością wsparcia potrzebujących, czekają także liczne atrakcje i spotkania z gwiazdami. Imprezę poprowadzą znani i lubiani: Agnieszka Kołodziejska i Szymon Majewski - ambasadorzy Fundacji Radio ZET oraz Dorota Gardias i Olivier Janiak - ambasadorzy Fundacji TVN nie jesteś sam. W ECCO Walkathonie będą spacerować także: Kamil Nosel, Damian Michałowski, Marcin Wojciechowski, Paweł Płuska, Beata Tadla, Karol Strasburger, Paweł Wawrzecki, Anna Guzowska, Karol Wójcicki, Joanna Racewicz, Katarzyna Burzyńska, Mariusz Przybylski i Michał Baryza.

Fundacja Radia Zet

Jedną z organizacji, na którą uczestnicy będą mogli przeznaczyć wychodzone podczas ECCO Walkathonu pieniądze, jest Fundacja Radia ZET. Zebrane środki zostaną przeznaczone na rehabilitację ruchową i neurologopedyczną podopiecznych Fundacji.

dsepwpp

Szymon Majewski: Lubię chodzić. Chodzenie jest super, bo wtedy nie stoimy w miejscu. A już chodzenie, gdy mamy cel jest najfajniejsze. W tym celu namawiam Was do wspólnej wędrówki w ECCO Walkathon. O to właśnie chodzi, żeby to, co się przeszło nie poszło na marne.

Agnieszka Kołodziejska: Wyobraźcie sobie taką piękną sytuację, w której ktoś płaci za chodzenie, spacerowanie, pokonywanie na nogach kolejnych kilometrów... zaraz... przecież to się dzieje od lat! Co roku za każdy przespacerowany kilometr leci kasa. Zawsze do najbardziej potrzebujących! To co? Idziemy... pochodzić? Ja idę!

Kamil Nosel: Spacer to jeden z ważniejszych punktów mojego dnia. Jest to chyba najbardziej doceniana i przyjemna forma psio-ludzkiej aktywności. To właśnie mój pies jest głównym motywatorem długich, a zarazem atrakcyjnych spacerów, bo to coś więcej niż systematyczny ruch nogami. To także pomoc innym. Dlatego razem z Fundacją Radia ZET pójdę w największym charytatywnym spacerze ECCO Walkathon.

Damian Michałowski: ECCO Walkathon to takie niesamowite wydarzenie, podczas którego w jednym miejscu spotykają się ludzie, którzy chcą zrobić coś dobrego. Mamy to szczęście, że żyjemy w czasach, w których pomaganie staje się coraz łatwiejsze - wystarczy pójść na spacer. Nie zmarnujmy takiej okazji! Zwłaszcza, że przecież można zabrać znajomych, przyjaciół... Ja przyjdę z moim synkiem Heniem. W końcu każda para nóg, nawet tych najmniejszych, pomaga "wydreptać" pieniądze dla chorych dzieci.

dsepwpp

Marcin Wojciechowski: Nie uprawiam sportów wyczynowych, ale bardzo dużo chodzę. Kupiłem nawet zegarek, który "pogania mnie, gdy tracę oddech" i poucza, gdy za długo siedzę. Liczy kroki. Tego dnia go zdejmę. Motywacją będzie pomaganie innym, a liczenie kroków zamienię na liczenie pieniędzy przeznaczonych dla potrzebujących. Miło mi będzie reprezentować Fundację Radia ZET, której działalność wspieram od dawna. Do zobaczenia na szlaku!

Michał Baryza: Jestem osobą niezwykle rodzinną i jednymi z najważniejszych wartości, których nauczyła mnie mama, są empatia i pomoc innym. ECCO Walkathon to inicjatywa, dzięki której tak łatwo można odmienić czyjeś życie. Wystarczy jeden sobotni spacer, żeby przynieść radość drugiemu człowiekowi, dlatego spotkajmy się koniecznie na 15 września na Agrykoli !

Materiały prasowe

Fundacja TVN "NIE JESTEŚ SAM"

Drugą organizacją, na które uczestnicy będą mogli przeznaczyć wychodzone podczas ECCO Walkathonu pieniądze, jest Fundacja TVN „nie jesteś sam”. Zebrane środki zostaną przeznaczone na rehabilitację domową i turnusy rehabilitacyjne podopiecznych Fundacji.

dsepwpp

Dorota Gardias: Zawsze jest dobry dzień na pomaganie, szczególnie, gdy pomagamy tym, którzy bez naszego wsparcia nie mieliby szansy na lepsze życie. Z przyjemnością dołączyłam do grona ambasadorów ECCO Walkathon, aby pokazać, że podopieczni Fundacji TVN nie jesteś sam mogą na mnie liczyć. Ty także możesz do mnie dołączyć. Wystarczy, że weźmiesz udział w największym charytatywnym spacerze na świecie.

Olivier Janiak: Jeszcze nigdy pomaganie potrzebującym nie było tak przyjemne i proste. Wystarczy ruszyć się z kanapy i iść, ile sił w nogach. Spacerować i odkrywać na nowo Warszawę, by pomóc dzieciakom wymagającym rehabilitacji. Zabierzcie rodzine, przyjaciół, znajomych, sąsiadów i chodźcie ze mną na ECCO Walkathon. Bo każdy krok się liczy! Będę 15 września na warszawskiej Agrykoli! Też musicie tam być! Do zobaczenia!

Materiały prasowe

Fundacja Rozwoju Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego PANDA

ECCO Walkathonowi towarzyszy akcja specjalna "Chodź pomóc", w ramach której za każde zdjęcie wykonane podczas dowolnego spaceru, zamieszczone na stronie ecco.com, ECCO przekaże 40 złotych na alpakoterapię prowadzoną przez Fundację Panda w Warszawskim Ogrodzie Zoologicznym. W sumie do kasy warszawskiego ZOO może trafić aż 40 000 złotych! Beneficjentami tej akcji będą nie tylko wszyscy odwiedzający ZOO, ale przede wszystkim dzieci biorące udział w alpakoterapii, toczące nierówną walkę z autyzmem, chorobami psychicznymi, zaburzeniami ruchu, nadciśnieniem, depresją, ADHD, nerwicą, porażeniem mózgowym czy zespołem Downa.

dsepwpp

Paweł Płuska: Gdy przyjaciele z ZOO zaproponowali mi ponowny udział w ECCO Walkathon ucieszyłem się. Znowu mam powód, by przemierzyć parę kilometrów pięknej warszawskiej trasy i przy okazji pomóc zrealizować to, co zrealizować warto. Tym razem wesprzeć warszawskie ZOO w kolejnej inicjatywie, której celem jest mądra rozrywka dla dzieci, nie nachalna edukacja i profesjonalna pomoc potrzebującym. Jednym słowem alpakoterapia. Pierwszy zapiszę się w kolejce, by pogłaskać te urocze zwierzęta i oderwać się od trudnych spraw, którymi zajmuj ę się na co dzień.

Beata Tadla: Gdy przyjaciele z ZOO zaproponowali mi ponowny udział w ECCO Walkathon ucieszyłem się. Znowu mam powód, by przemierzyć parę kilometrów pięknej warszawskiej trasy i przy okazji pomóc zrealizować to, co zrealizować warto. Tym razem wesprzeć warszawskie ZOO w kolejnej inicjatywie, której celem jest mądra rozrywka dla dzieci, nie nachalna edukacja i profesjonalna pomoc potrzebującym. Jednym słowem alpakoterapia. Pierwszy zapiszę się w kolejce, by pogłaskać te urocze zwierzęta i oderwać się od trudnych spraw, którymi zajmuj ę się na co dzień.

Karol Strasburger: Podczas mojej ostatniej wizyty w ZOO, kiedy poszedłem zobaczyć sławną Lamę z Familiady zatrzymałem się przy wybiegu nosorożców. Nie mogłem oderwać oczu od szalejącego po wybiegu małego chuligana - młodego nosorożca pancernego, urodzonego w tym roku. To już trzeci synek wspaniałej pary, która dzięki funduszom wychodzonym kilka lat temu podczas na ECCO Walkathon otrzymała do dyspozycji dodatkowe "pokoje" w swym domu. Widać warto było. I tym razem też warto. Bardzo warto!

Paweł Wawrzecki: Wizyty w ZOO, to najpiękniejsze chwile w życiu mojej córki Ani. Zawsze wspieram wszystkie inicjatywy PANDY. Imponuje mi, że od nieomal 30 już lat ludzie zarządzający Fundacją nie tracą zapału do trudnej pracy wykonywanej przez nich pro bono. Nie mogę się już doczekać, by przyjść z Anią do ZOO i spędzić cudowne chwile z tak uroczymi zwierzętami, jakimi są alpaki.

dsepwpp

Anna Guzowska: Najbardziej lubię w warszawskim ZOO obserwować gepardy, choć przyznam, że robię to z lekkim uczuciem zazdrości. Są przecież o tyle szybsze ode mnie... Ale, gdy słucham o ich szlachetnym charakterze to zazdrość mija, a pozostaje tylko sympatia dla tych pięknych kotów. Jestem przekonana, że polubię też alpaki. Za to, że są tak kontaktowe, łagodne, i że będą pomagać dzieciom. Z przyjemnością wezmę udział w spacerze. Uff! Nie będę musiała biec!!! Pójdę sobie...

Karol Wójcicki: Od kiedy zacząłem bywać w ZOO, rzadziej patrzę w niebo, a częściej na wspaniałe zwierzaki w Warszawskim ZOO. Cieszę się, że żyją w coraz lepszych warunkach i widać, że są tu szczęśliwe. Moja córka Ada, wielka fanka ZOO nie może już doczekać się, że będzie mogła wreszcie któreś ze zwierząt pogłaskać i dotknąć . A ja sam też chciałbym mieć możliwość spojrzeć z bliska na to, co mnie fascynuje, a nie jak zazwyczaj z odległości tysięcy milionów kilometrów.

Materiały prasowe

Ambasadorzy ECCO Walkathon

Mariusz Przybylski: Ruch to w moim życiu constans. Ruchem ręki powstają moje projekty, moje ciało zgrywa się harmonicznie w trakcie pracy nad sylwetkami w kolekcji, a po swoim atelier robię w tygodniu całe kilometry. Ruch jest na tyle integralną częścią mojego życia, że od trzech lat ćwiczę regularnie 5 razy w tygodniu. Tym bardziej więc cieszy mnie, że mogę pochwalić się tytułem Ambasadora ECCO Walkathon - inicjatywy, w której mój ruch pomaga innym.

dsepwpp

Paulina Smaszcz-Kurzajewska: Nie potrafię usiedzieć w jednym miejscu – dosłownie i w przenośni. Zawodowo i prywatnie dwoję się i troję, na co dzień nie zwalniam tempa. Dlatego jest mi niezmiernie miło, że zostałam Ambasadorką inicjatywy ECCO Walkathon, gdzie mój naturalny życiowy rozpęd przełoży się na wsparcie dla fundacji charytatywnych. Zapraszam Was 15 września na spacer, który może odmienić czyjeś życie!

Joanna Racewicz: Pasjonuje mnie wiele rzeczy: od sztuki dziennikarskiej, przez fizykę kwantową, aż po niesienie innym radości – tak po prostu. A uśmiech wywołują różne rzeczy, między innymi bezinteresowna pomoc tym, którzy potrzebują jej najbardziej. Dlatego podziwiam i wspieram inicjatywę ECCO Walkathon; 15 września wyruszę na spacer charytatywny z warszawskiej Agrykoli. Do zobaczenia!

Katarzyna Burzyńska-Sychowicz: Zawsze byłam amatorką spacerów, odkąd jestem mamą uwielbiam je jeszcze bardziej. Jestem też typem, który nie potrafi sobie niczego wychodzić, ale innym? Z ochotą! Zapraszam Was na Ecco Walkathon - cudowny spacer z racji celu, jakim jest pomoc potrzebującym. Czy to nie jest genialne? Jeśli ktoś wierzy w geniusz. Ja wierzę. I wierzę też, że nas - spacerowiczów zbierze się liczne grono. Choooodźcie!

Materiały prasowe
dsepwpp

Podziel się opinią

Share

dsepwpp

dsepwpp