Trwa ładowanie...
22-02-2017 18:36

Harrison Ford prawie uderzył w inny samolot!

Samolot pilotowany przez Harrisona Forda przeleciał tuż obok kadłuba Boeinga 737. Nagranie z tego zdarzenia opublikował port lotniczy John Wayne w Kalifornii.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Harrison Ford prawie uderzył w inny samolot!Źródło: Getty Images
d1udrvf

Wieża kontrolna lotniska John Wayne poleciła aktorowi, aby wylądował swoim samolotem Aviat Husky na jednym z pasów startowych. Ford pomylił się jednak i podjął lądowanie na równoległym pasie, na którym przygotowywał się do startu samolot American Airlines z 110 osobami na pokładzie. Na szczęście 74-letni aktor przeleciał nad kadłubem maszyny pasażerskiej i bezpiecznie wylądował.

Najwyraźniej Harrison Ford nie zdawał sobie sprawy z pomyłki i powagi sytuacji, bowiem zapytał przez radio kontrolerów lotów: - Czy ten liniowiec miał być pode mną? Amerykańska Federalna Administracja Lotnictwa wszczęła śledztwo w sprawie incydentu z udziałem gwiazdora.

d1udrvf

W przeszłości aktor znany z m.in. z sagi "Gwiezdne wojny" przeżył już kilka groźnych sytuacji, a nawet wypadków w powietrzu. Z kolei dwa lata temu Ford rozbił swój zabytkowy samolot, lądując awaryjnie na polu golfowym w Los Angeles. Co więcej, w 1999 roku filmowy Han Solo poważnie uszkodził helikopter podczas lotu treningowego z instruktorem.

Getty Images
Źródło: Getty Images
attends the European Premiere of "Star Wars: The Force Awakens" at Leicester Square on December 16, 2015 in London, England. Getty Images
attends the European Premiere of "Star Wars: The Force Awakens" at Leicester Square on December 16, 2015 in London, England. Źródło: Getty Images
icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d1udrvf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1udrvf