Trwa ładowanie...

"Harry Potter" był dla niego źródłem frustracji. Półtora roku po śmierci Alana Rickmana prawda wyszła na jaw

Zmarły w 2016 roku odtwórca roli profesora Snape’a z serii o Harrym Potterze pisał listy z twórcami filmu, a w nich dawał upust goryczy wynikającej z nierozwiniętej roli.

"Harry Potter" był dla niego źródłem frustracji. Półtora roku po śmierci Alana Rickmana prawda wyszła na jawŹródło: East News, fot: Everett Collection
dhh09nq
dhh09nq

Prywatna korespondencja aktora trafiła na aukcję charytatywną "ABA Rare Book Fair" w Londynie, a wylicytowano ją za bagatela 950 tys. funtów! Listy zawierały wymianę zdań z ludźmi filmu, w tym z producentem "Harry’ego Pottera”:

"Wiem, że teraz jesteś sfrustrowany, ale proszę, musisz wiedzieć, że jesteś integralną częścią tych filmów. Jesteś genialny" - pisał do aktora David Heyman, jeden z producentów serii.

Rickman był zaintersowany rozwinięciem swojej roli w filmie, lecz twórcy mieli inny pomysł na postać Snape'a. W prywatnych notatkach tak to skomentował:

"Tak jakby reakcja nastoletniej publiczności nie miała znaczenia”.

Postać profesora od eliksirów odcisnęła prawdziwe piętno na jego życiu, nie tylko w kontekście sławy, która przyszła wraz z rolą, ale o ironio, także przez przejęcie cech swojego bohatera. Severus Snape marzył o etacie czarodzieja od czarnej magii, a tymczasem dawał lekcje eliksirów, których nie cierpiał. Choć Rickman rozpoczął przygodę z filmem już w latach 80. to jednak największą sławę przyniosła mu rola czarodzieja, której poświęcił ponad dziesięć lat życia i do końca swych dni był z nią utożsamiany.

dhh09nq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dhh09nq

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj