Trwa ładowanie...
d197nux

Harvey Weinstein zapłaci 44 milionów dolarów? Rekompensata dla ofiar molestowania seksualnego

Harvey Weinstein zasłynął nie tylko jako producent filmowy, ale także jako skandalista. Mężczyznę oskarżono o ogromną ilość przestępstw na tle seksualnym w ciągu ostatnich kilku dekad. Tym raz miał się zgodzić na finansowe porozumienie ze swoimi ofarami.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Harvey Weinstein
Harvey Weinstein (East News, Fot: AP/Associated Press)
d197nux

Harvey Weinstein zapłaci 44 miliony dolarów?

Według “Wall Street Journal” Harvey Weinstein miał dogadać się ze swoimi ofiarami. Umowa ma polegać na tym, że mężczyzna będzie musiał zapłacić im 44 miliony dolarów (170 milionów złotych). W przypadku, gdy dojdzie do porozumienia, rozwiązany zostanie pozew wniesiony przez biuro nowojorskiego prokuratora generalnego, który oskarża kierownictwo i zarząd spółki Weinstein Co o niedopełnienie obowiązku ochrony pracowników przed wrogim środowiskiem pracy i niewłaściwym zachowaniem seksualnym Harveya Weinsteina.

Weinstein został oskarżony o wiele przestępstw na tle seksualnym. W styczniu bieżącego roku sąd odrzucił rozszczenie o molestowanie sekusalne Ashely Judd, według którego producent filmowy miał zablokować jej występy w filmach, ze względu na odrzucenie jego propozycji seksualnych. Aczkolwiek postępowanie sądowe przy pozostałych oskarżeniach nadal trwa.

d197nux

Pozwy przeciw Weinsteina przyczyniły się #MeToo, ogólnoświatowego ruchu społecznego przeciw napaściom seksualnym w Hollywood i nie tylko. Inicjatywa przyczyniła się do wielu zmian i zwolnień w branży filmowej, a także w polityce.

Harvey Weinstein we wrześniu stanie przed sądem w Nowym Jorku. Producent filmowy ma odpowiadać za gwałt i inne przestępstwa na tle seksualnym.

d197nux

Podziel się opinią

Share

d197nux

d197nux