Trwa ładowanie...
tiktok
Andrzej Dada
28-10-2019 09:36

HIT INTERNETU! Internauci nie mogą przestać oglądać tego filmiku

Zdobywający coraz większą popularność na całym świecie TikTok nie przestaje zaskakiwać. A raczej nie przestają zaskakiwać jego użytkownicy, którzy w październiku przeszli samych siebie. Kompilacja najlepszych filmików z kończącego się miesiąca jest hitem internetu.

HIT INTERNETU! Internauci nie mogą przestać oglądać tego filmikuŹródło: tiktok
d4g9klb

TikTok nie jest pierwszym serwisem, który dał internautom możliwość dzielenia się krótkimi, najczęściej kilkusekundowymi materiałami wideo. Szaleństwo, które ostatecznie nie zyskało większej popularności w Polsce rozpoczął stworzony przez Twittera Vine. Platforma ta, umożliwiająca publikację trwających maksymalnie 1/10 minuty materiałów wideo ostatecznie została wchłonięta przez swojego starszego brata.

Nad Wisłą, ale też i w innych zakątkach świata, większą popularność zyskał Musical.ly. Założony w 2014 roku serwis 3 lata później został przejęty i wchłonięty przez chiński koncern ByteDance, który następnie połączył ją ze swoją platformę noszącą nazwę TikTok. Obecnie korzysta z niej grubo ponad miliard użytkowników na całym świecie.

Około połowa ze wszystkich użytkowników TikToka to osoby w wieku 16-24 lata, którzy spędzają w aplikacji blisko godzinę dziennie. Największą popularnością cieszą się zaś wszelkiego rodzaju wygłupy, żarty i związane z nimi wyzwania (ang. "challenges"), stąd też w kompilacjach najchętniej oglądanych produkcji z TikToka to one stanowią główny trzon.

d4g9klb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4g9klb