Trwa ładowanie...
d48efeu

Hit The Chainsmokers uzyskał status diamentowego

Jeden z największych hitów amerykańskiego duetu The Chainsmokers po podbiciu list przebojów na całym świecie doczekał się kolejnego sukcesu. Singiel "Closer" uzyskał właśnie status diamentowej piosenki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
The Chainsmokers fot. Sony The Chainsmokers fot. Sony
The Chainsmokers fot. Sony The Chainsmokers fot. Sony (materiał prasowy/Megafon.pl)
d48efeu

Uzyskanie statusu diamentowego singla lub albumu w Stanach Zjednoczonych nie jest takie proste. Według wytycznych RIAA (Związku Amerykańskich Wydawców Muzyki) na samą platynę trzeba uzyskać milion sprzedanych egzemplarzy, a na diament aż dziesięć milionów. Właśnie tyle udało się wbić singlowi "Closer".

Artyści nie kryli zaskoczenia i zadowolenia Swoimi emocjami podzielili się w mediach społecznościowych.

""Closer" jest diamentowe w USA! Nigdy nie bylibyśmy w stanie sobie wyobrazić, że jeden z naszych utworów będzie dziesięciokrotną platyną" - pisali na Instagramie The Chainsmokers.

Z kolei Halsy (wokalistka, która użyczyła swojego głosu do nagrania piosenki) nie spodziewała się w swojej karierze statusu diamentowej płyty przed skończeniem 24 lat.

"Closer" zostało wydane pod koniec lipca 2016 roku. Na platformie Spotify piosenka ma ponad 1,3 miliarda odtworzeń, zaś na portalu YouTube ponad 2 miliardy wyświetleń. Utwór pochodzi z minialbumu "Collage", który sam ma status platynowego krążka.

Oglądaj swoje ulubione programy za darmo na komputerze, telefonie i telewizorze! Sprawdź WP Pilot!

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


d48efeu

d48efeu