Trwa ładowanie...

Hobbit w Gwiezdnych Wojnach? Znamy obsadę „Star Wars IX”

Ruszyły pracę nad najnowszą trylogią Gwiezdnych Wojen. W nadchodzącej części sagi ma wystąpić znany hobbit z "Władcy Pierścieni". Jest to jego kolejna już współpraca z reżyserem J.J.Abramsem.

Share
Hobbit w Gwiezdnych Wojnach? Znamy obsadę „Star Wars IX”
Źródło: PAP
d2diwqc

Ze świata fantasy wprost do kosmicznego uniwersum

Odtwórca postaci Merry’ego we „Władcy Pierścieni”, Dominic Monaghan, nie ma w swoim aktorskim portfolio zbyt wielu ról filmowych. Szerszej publiczności dał się poznać w trylogii przygód o hobbitach w 2001 roku, gdzie wcielał się w role Meriadoka Brandybucka zwanego Merry’m. Kilka lat później pojawił się w serialu „Lost” reżyserowanym przez J.J.Abramsa. Oprócz tego wystąpił jako mutant Bolt w „X-Men Geneza: Wolverine”.

Nie jest to jednak pierwsza osoba, która robi skok kwantowy ze świata fantasy w odległe rejony galaktyki. Wyprzedził go Andy Serkis, który w kosmicznym uniwersum odgrywał rolę mocarnego Snoke’a. Analogicznie w krainie hobbitów aktor wcielił się w równie potężnego Golluma.

d2diwqc

Star Wars IX – czas oczekiwania

Premiera najnowszej części Gwiezdnych jest zapowiedziana na 20 grudnia 2019. Wśród obsady znajdą się bohaterowie z poprzedniej trylogii m.in. Finn (John Boyega)
, Rey (Daisy Ridley)
, Kylo Ren (Adam Driver)
czy Poe (Oscar Isaac)
. Oczekiwać tez możemy powrotów takich postaci jak Luke Skywalker (Mark Hamill)
, C-3PO (Anthony Daniels) oraz Leia, z która nakręcono kilka niewykorzystanych dotychczas materiałów

d2diwqc

Podziel się opinią

Share
d2diwqc
d2diwqc