Trwa ładowanie...
dgdo1pv

Ich utwór "Take on me" znają wszyscy. Zespół A-ha odwiedzi Polskę

Magiczne lata 80. powrócą! A wszystko za sprawą uwielbianego przez miliony fanów na całym świecie zespołu A-ha. Dawno niewidziane w Polsce trio wystąpi 18 listopada 2019 roku w hali COS Torwar w Warszawie! Koncert zorganizuje agencja Prestige MJM.
Share
Kultowy zespół rozpoczynał muzyczną karierę w Norwegii
Kultowy zespół rozpoczynał muzyczną karierę w NorwegiiŹródło: Materiały prasowe
dgdo1pv

A-ha jest symbolem lat 80. W swojej twórczości zespół miesza elementy synth popu, rocka oraz popu. Debiutancki album "Hunting High And Low" otwiera największy przebój grupy - "Take On Me". Popularność singla miała również spory wpływ na odbiór całego wydawnictwa oraz liczbę sprzedanych egzemplarzy. Do tej pory rozeszło się ponad dziesięć milionów kopii albumu, który uczynił z członków zespołu A-ha gwiazdy światowego formatu, a Magne Furuholmen, Morten Harket oraz Paul Waaktaar-Savoy na stałe wpisali się w historię muzyki.

Na fali popularności grupa wydała drugi album "Scoundrel Days", który był rewoltą stylistyczną i pokazem rockowego pazura. W 1988 roku muzycy posiadali już tak dużą renomę, że poproszono ich o skomponowanie piosenki tytułowej do kolejnego filmu o przygodach Jamesa Bonda: "W obliczu śmierci". Warto odnotować, że był to jeden z niewielu przypadków w historii filmowej serii, kiedy za stworzenie utworu bądź jego wykonanie odpowiedzialny był artysta spoza Stanów Zjednoczonych lub Wielkiej Brytanii. Utwór ten znalazł się na trzecim longplay'u A-ha pt. "Stay on These Roads".

Dziś norweski zespół ma już na koncie dwanaście albumów studyjnych, miliony sprzedanych płyt, tysiące koncertów i niezapomniane przeboje. Doskonale znają ich również polscy fani. Ostatni raz w naszym kraju byli w 2009 roku, gdzie również w listopadzie zagrali dla dziesięciotysięcznej publiczności na otwarciu Atlas Areny!

   Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Trio nie boi się powracać do swojego debiutu i 18 listopada w warszawskim Torwarze wystąpią pod szyldem "A-ha play hunting high and low live". Podczas koncertu zespół sięgnie również po największe hity z przekroju całej kariery.

dgdo1pv

- To będzie magiczny wieczór! Z pewnością usłyszymy takie utwory jak: "Take On Me", "The Sun Always Shines On TV" czy "Stay On These Roads". Połączenie debiutanckiego albumu grupy plus największe przeboje to najlepsza mieszanka, jaką możemy sobie wyobrazić – komentuje Janusz Stefański z agencji Prestige MJM.

Koncert "A-ha play hunting high and low live" odbędzie się 18 listopada 2019 roku w hali COS Torwar w Warszawie.* Przedsprzedaż wejściówek będzie dostępna od 7 listopada 2018 roku, od godziny 09:00 poprzez stronę* ticketmaster.pl.

Otwarta sprzedaż dla wszystkich zainteresowanych, rozpocznie się 9 listopada 2018 roku, w piątek, o godzinie 09:00 poprzez stronę: www.prestigemjm.com.

dgdo1pv

Podziel się opinią

Share
dgdo1pv
dgdo1pv