Trwa ładowanie...
d2rvt0q

Imię najmłodszego royal baby nie jest przypadkowe. Znamy powód

Wszyscy fani brytyjskiej rodziny królewskiej z niecierpliwością czekali na to, jakie imię otrzyma chłopiec. W końcu wszystko stało się jasne.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Znaczenie imienia najmłodszego royal baby
Znaczenie imienia najmłodszego royal baby (East News)
d2rvt0q

Rodzina królewska zdecydowała, że syn, który przyszedł na świat 23 kwietnia będzie nosił imiona Louis Arthur Charles. Imię Louis można interpretować jako "słynny wojownik". Kate i William nadając je najmłodszemu synowi oddali hołd królowej Elżbiecie i królowi Filipowi. Dlaczego?

Otóż wybierając imię Louis, szczęśliwi rodzice zrobili to z myślą o Louisie Mountbattenie, który jest wujkiem pradziadka dzieci Williama i Kate. Był politykiem i wojskowym, admirałem floty, a także ostatnim wicekrólem Indii i przedostatnim gubernatorem generalnym Indii. To jednak nie wszystko! Najprawdopodobniej to Mountbatten zeswatał królową Elżbietę i króla Filipa.

- W 1939 r. doprowadził do spotkania Filipa Greckiego z młodziutką Elżbietą w szkole morskiej w Darthmouth - czytamy w książce Marka Rybarczyka, "Elżbieta II. O czym nie mówi królowa".

d2rvt0q

Mountbatten był bardzo ceniony na dworze Windsorów. To on znał największe sekrety rodziny królewskiej.

   East News

Ciekawostką jest również fakt, że książę William, ojciec Louisa, nosi czwarte imię Louis. Natomiast najstarszemu synkowi królewskiej pary, George'owi nadano na trzecie imię Louis. Jak widać to nie przypadek, że najmłodsze royal baby zostało nazwane właśnie w ten sposób.

Drugie imię nadane najmłodszemu royal baby to najprawdopodobniej nawiązanie do mitycznego, pierwszego króla Anglii - króla Arthura. Z kolei trzecie - Charles, to hołd dla Karola, ojca księcia Williama i Harry'ego.

d2rvt0q

Wcześniej Brytyjczycy typowali imiona takie jak Albert, Artur i Filip. Co sądzicie o wyborze imion Louis Arthur Charles?

ZOBACZ TAKŻE: Giełda imion dla małego księcia ruszyła pełną parą. Brytyjczycy mają swoje typy

d2rvt0q

Podziel się opinią

Share

d2rvt0q

d2rvt0q