Trwa ładowanie...

Jacek Dehnel i Piotr Tarczyński wzięli ślub. "Jesteśmy mężem i mężem"

Jacek Dehnel i jego parter, z którym jest już od 15 lat, podzielili się z fanami radosną nowiną. Para jest już po ślubie.

Jacek Dehnel i Piotr Tarczyński wzięli ślub. "Jesteśmy mężem i mężem"Źródło: East News, fot: East News
d2biopf

Pisarz i poeta Jacek Dehnel nigdy nie krył się ze swoim homoseksualizmem, ale o swoim związku z tłumaczem Piotrem Tarczyńskim, zawsze mówił bardzo niewiele. Partnerzy piszą razem książki. Ich wspólnymi dziełami są m.in. "Tajemnicę Domu Helców" i "Rozdartą zasłonę". Teraz za pośrednictwem Instagrama ogłosili radosną nowinę.

- Wczoraj, 8 listopada 2018 roku, w piętnastą rocznicę naszego związku, wzięliśmy ślub w londyńskim ratuszu Wandsworth. Słońce zaszło, a potem wstało, niebo nie runęło nam na głowy - i najpewniej nie ucierpiało na tym dobro polskiej rodziny. Jedyna różnica polega na tym, że jesteśmy teraz husband and husband - czytamy na pofilu na Instagramie Jacka Dehnela.

To najważniejszy dzień w życiu pary. I choć Polska rzeczywistość nie będzie respektowała dokumentu zawarcia związku małżeńskiego, panowie nie kryją radości.

d2biopf

-* I choć w Polsce to niczego prawnie nie zmienia, skorzystanie z fundamentalnych praw człowieka było miłe, a nawet wzruszające* - podsumowuje Dehnel.

Piotr Tarczyński jeszcze kilkanaście lat temu nie wiedział dokładnie jakiej jest orientacji seksualnej.

- Mieszkałem wtedy w Krakowie, byłem na studiach i sądziłem, że jestem hetero - no, może bi - wyznał w "Gali" jakiś czas temu.

Rodzice tłumacza nigdy nie dowiedzieli się o jego ukochanym, Jacku Dehnelu. Tarczyński nie ma kontaktu z ojcem, a mama umarła, zanim dokonał coming outu.

Panom młodym życzymy wszystkiego dobrego na nowej drodze życia!

d2biopf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2biopf