Trwa ładowanie...
15-11-2012 09:45

Jacek Koman bardziej znany za granicą niż w Polsce?

Jacek Koman bardziej znany za granicą niż w Polsce?
d4kmxl4
d4kmxl4

Zagrał w wielu kasowych przebojach. Obecnie możemy oglądać go w Lekarzach.

Żaden polski aktor nie zagrał w tak głośnej i licznie nagradzanej produkcji jak Moulin Rouge. Jedną z najlepszych scen filmu jest tango tańczone przez Komana do śpiewanej przez niego i Ewana McGregora piosenki.

Dla mnie ta scena była piękna, już kiedy czytałem ją w scenariuszu. Mocna emocjonalnie, wszystko w niej dosłownie drżało – opowiadał Jacek Koman.

Na planie słynnego musicalu Jacek Koman, poza McGregorem, pracował z Nicole Kidman. W dramacie Ludzkie dzieci zagrał z Clive’em Owenem i Julianne Moore. W kontrowersyjnej produkcji Opór partnerował Danielowi Craigowi. Teraz pojawia się w filmie Ghost Rider 2 u boku Nicholasa Cage'a. Zagraniczny dorobek Komana jest imponujący!

d4kmxl4

Wyjechał z Bielska-Białej do odległej Australii ponad trzydzieści lat temu. Ożenił się z australijską aktorką, z którą ma dwójkę dzieci. Minęło wiele lat, zanim aktor zaczął grać w australijskim teatrze, potem telewizji i wreszcie kinie. Jacek Koman jest także wokalistą bardzo popularnego w Australii zespołu VulgarGrad. Polscy widzowie, niestety, nie często mają okazję oglądać Komana w rodzimych produkcjach. Zagrał w przeboju Kochaj i tańcz, w którym wcielił się w demonicznego choreografa. Wystąpił także w produkcji Usta usta. Aktualnie oglądamy go w serialu „Lekarze”, gdzie wciela się w ordynatora chirurgii Leona Jasińskiego.

Czas pokaże, czy wszechstronny artysta będzie częściej pojawiał się w polskim kinie.

(Fakt/PSz)

Polecamy w wydaniu internetowym fakt.pl:

Pakosińska w kuchni. Ma do tego dryg?

d4kmxl4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d4kmxl4