Trwa ładowanie...

Jacek Poniedziałek atakuje PiS i Jarosława Kaczyńskiego. "Tkwijcie w głowie tej mściwej kreatury, chorego umysłu"

Aktor gorzko skomentował rządowy pomysł wykreślenia Czesława Miłosza z listy lektur. Poniedziałek nie rozumie też, dlaczego poparcie dla PiS-u rośnie. Artysta ostro atakuje partię rządzącą oraz "ogłupiony" i "zmanipulowany" elektorat.

Jacek Poniedziałek atakuje PiS i Jarosława Kaczyńskiego. "Tkwijcie w głowie tej mściwej kreatury, chorego umysłu"Źródło: ONS.pl
d35mpdt

W projekcie nowej podstawy programowej do liceum na liście lektur, podstawowej i uzupełniającej, zabrakło wierszy Czesława Miłosza - zdobywcy literackiej Nagrody Nobla. Decyzja Ministerstwa Edukacji Narodowej spotkała się z dużym odzewem w mediach społecznościowych. Komentujący zupełnie nie rozumieją takiego posunięcia. Wielu z nich odczytuje to jako próbę zawężenia horyzontów i ogłupienia młodzieży. MEN co prawda zapewnia, że polski noblista wróci na listę lektur, jednak w mediach społecznościowych wciąż jest gorąco.

Głos w sprawie usunięcia Czesława Miłosza z podstawy programowej dla szkół średnich zabrał Jacek Poniedziałek. Aktor w ostrych słowach wypowiedział na swoim profilu na Facebooku.

- Ogłupione przez pis 40 proc. społeczeństwa chce głosować na ludzi, którzy wyrzucają Miłosza z listy lektur dla liceum. Czy zwolennikom tej obłąkańczej partii nie przeszkadza, że ich dzieci będą się uczyć zideologizowanej i wykastrowanej, zafałszowanej wersji literatury i historii? - pyta zaniepokojony artysta w mediach społecznościowych. - Tego się nie "posprząta" w ciągu jednej kadencji. Nowe, wychowane w pisowskiej szkole pokolenie nie dowie się o polskim nobliście, tylko o Rymkiewiczu. Szymborską też wykoszą - dodaje. (Zachowano oryginalną pisownię)

d35mpdt

W dalszej części wpisu aktor krytykuje zarówno partię rządzącą, jak i ich wyborców, płynnie przechodząc z decyzji MEN-u do sytuacji i kondycji w społeczeństwie. Jacek Poniedziałek nie przebiera też w słowach, atakując Jarosława Kaczyńskiego i nazywając go "mściwą kreaturą" i "chorym umysłem".

- Pozagryzajcie się sami. Nic was nie uratuje. Będziecie już zawsze pośmiewiskiem świata, który patrzy na was z mieszaniną politowania i pogardy. I ma rację. Krzyczcie na Niemców o reparacje wojenne. Tkwijcie w tej aberracji po kres waszych dni i nigdy nie wyrwijcie się z pułapki wojny sprzed 70 lat. Tkwijcie w głowie tej mściwej kreatury, tego chorego umysłu, który nienawidzi współczesnego świata i ludzkości. Który kocha tylko swój ból i poczucie winy z powodu śmierci krewnego. Nienawidźcie, tak jak on kazał wam nienawidzić. Plujcie i pogardzajcie, tylko dlatego, że jemu się tak podoba. Na was też przyjdzie czas - napisał aktor na swoim profilu na Facebooku. (Zachowano oryginalną pisownię)

Resort edukacji zdementował te doniesienia. - Nie wyobrażamy sobie nowej podstawy programowej do szkół ponadpodstawowych bez twórczości Czesława Miłosza! Czesław Miłosz jako polski poeta i noblista ma zagwarantowane miejsce w podstawie programowej - podkreśliło MEN.

15-10-2015 Warszawa
Konferencja prasowa serialu PAKT foto: Daniel Wysocki/ONS ONS.pl
15-10-2015 Warszawa Konferencja prasowa serialu PAKT foto: Daniel Wysocki/ONS Źródło: ONS.pl

ZOBACZ TAKŻE: Jacek Poniedziałek: "Solidaryzuję się z postulatami kobiet i ich walką"

d35mpdt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d35mpdt