Trwa ładowanie...
Materiał partnera
05-02-2020 16:40

Jak zmienić image na specjalną okazję?

Kobiety uwielbiają zmieniać swój image, ale nie tylko ich dotyczą pragnienia totalnej, zwariowanej metamorfozy. Coraz częściej także panowie lubią udowadniać dystans do siebie, choćby poprzez eksponowanie ufarbowanych na kolorowo włosów. Dojrzałe kobiety, które w młodości unikały eksperymentów i nie miały dostępu do odpowiednich kosmetyków, korzystają z takich możliwości teraz, gdy bez trudu mogą dostać koloryzujące nietrwałe kosmetyki do włosów! Aby zaszaleć na jedną noc, wystarczy jednodniowa farba do włosów.

Jak zmienić image na specjalną okazję?Źródło: Materiały prasowe
d3n9lwi

Po co farbować włosy na jeden dzień?

Takie farby mają wytrzymałość do pierwszego mycia – wystarczy jedno umycie głowy, aby nie pozostał nawet ślad po krwistoczerwonych lub fioletowych końcówkach albo całej czuprynie w zielonym kolorze! To zdecydowanie ogromna zaleta takich kosmetyków. Ale po co w ogóle sięgać po farbę, skoro ma się ona zmyć w niedługim czasie po jej nałożeniu? Powodów może być całe mnóstwo! Gdy planuje się ciekawy performance, do którego warto byłoby nieco zmienić swój image na bardziej krzykliwy i zwracający uwagę, jednodniowa farba do włosów sprawdzi się wyśmienicie! Podobnie gdy chce się wziąć udział w reklamie, filmie czy sesji zdjęciowej, w której wyrazisty wygląd ma być częścią zamysłu artystycznego. Takie nietrwałe farby bardzo często wykorzystują aktorki czy modelki występujące w różnych interesujących, oryginalnych przedsięwzięciach. Czasem jednak kobiety mają ochotę po prostu zaszaleć z kolorem włosów, na który nigdy nie zdecydowałyby się na trwałe, gdyż jest nieodpowiedni do zajmowanych przez nie stanowisk. Świetnie za to sprawdza się na imprezie w klubie lub koncercie rockowym! Również małe dziewczynki często pragną bawić się w dorosłe kobiety i farbować włosy – można im to umożliwić, wykorzystując te proste, farbujące tymczasowo kosmetyki!

Jak się używa takiej nietrwałej farby?

Jednodniowa farba do włosów ma najczęściej postać sprayu. Aplikuje się go po prostu na wybraną część włosów – warto jednak zadbać o uprzednie zabezpieczenie szyi, ubrań i tych części włosów, których nie chcemy zafarbować. Do takiego farbowania nie trzeba nawet zakładać rękawiczek ochronnych! Trzeba jednak zadbać o to, aby spray został równomiernie nałożony na włosy – można to zrobić, rozprowadzając go palcami po kosmykach. Nieregularny efekt farbowania również może być ciekawy – to opcja dla odważnych osób, które lubią szaleństwa na głowie! Po nałożeniu sprayu na włosy należy tylko poczekać, aż kosmetyk wyschnie, a następnie uczesać i wymodelować fryzurę. Najlepiej sprawdzają się oczywiście włosy rozpuszczone, ale w postaci efektownie zaplecionego warkocza również mogą zrobić furorę! Żeby zmyć taką farbę, wystarczy dokładnie wymyć włosy szamponem, tak jak zwykle. Jedno mycie i po farbie nie zostanie nawet ślad!

Zalety jednodniowego farbowania

Jest to dobra opcja dla osób, które chcą zaszaleć z kolorem, ale nie zamierzają wydawać fortuny na koloryzację w salonie fryzjerskim. Wybierając bardziej „zwyczajny” kolor, na przykład blond, rudy czy brąz, można poeksperymentować z nowym kolorem włosów w niezobowiązujący sposób. Farba ta nie zawiera amoniaku, a zatem nie otwiera łusek włosów – jest dla nich zupełnie nieszkodliwa! Barwniki osiadają na włosach, a nie wnikają w nie, dlatego używanie nawet codziennie innego koloru jest dla włosów absolutnie bezpieczne i nie niszczy ich struktury! Należy także wziąć pod uwagę, że jednodniowe farby nie zawierają składników drażniących drogi oddechowe. Nie wywołują też tak wielu alergii, choć obowiązkowo przed zastosowaniem kosmetyku należy na fragmencie skóry przeprowadzić próbę uczuleniową. To na wypadek, gdyby okazało się, że osoba jest uczulona na składnik kosmetyku, o czym nie wiedziała, bo nie miała z tym składnikiem styczności. Poza tym drobiazgiem takie farby są bezpieczne do stosowania nawet u dzieci – na ich delikatnych, cienkich włosach, niezniszczonych jeszcze kosmetykami czy wysoką temperaturą przy modelowaniu. Specjalne okazje wymagają specjalnego image’u – skorzystaj więc z ekspresowych sprayów koloryzujących, które zapewnią ci efekt „wow” na jeden wieczór!

d3n9lwi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3n9lwi