Trwa ładowanie...

Jamie Dornan szczerze o śmierci matki. Padła ofiarą "wielkiego zabójcy"

Gwiazdor "Pięćdziesięciu twarzy Greya" zamierza wykorzystać swoją popularność do promowania wiedzy na temat raka trzustki. To właśnie ta choroba odebrała mu matkę.

Share
Jamie Dornan szczerze o śmierci matki. Padła ofiarą "wielkiego zabójcy"Źródło: Materiały prasowe
d2ow5lb

- Tydzień temu minęło 20 lat, kiedy straciłem matkę przez raka trzustki – powiedział Jamie Dornan w rozmowie z BBC. Aktor został twarzą organizacji NIPanC (Northern Ireland Pancreatic Cancer), która zwraca uwagę na, jak to określił Dornan, "wielkiego zabójcę". W Irlandii Północnej, ojczyźnie aktora, na raka trzustki umiera rocznie ok. 270 osób.

- Jest wiele innych chorób nowotworowych, które wzbudzają większe zainteresowanie i mogą liczyć na większe nakłady finansowe. Staramy się zwrócić taką samą uwagę na raka trzustki – wyjaśnił Dornan.

Aktor przyznał, że od zawsze chciał się włączyć w akcję charytatywną, która będzie miała dla niego ogromne znaczenie.

d2ow5lb

- Nic nie miało większego wpływu na moje życie niż śmierć matki, dlatego staram się zrobić wszystko, co w mojej mocy, by ludzie mieli większą świadomość związaną z tą straszną chorobą.

- Myślę, że wiele zależy od wczesnego rozpoznania objawów i postawienia szybkiej diagnozy – mówił Dornan.

W Polsce zapadalność na raka trzustki wzrasta, choć nadal jest poniżej średniej europejskiej. Rak trzustki stanowi 2,3 proc. wszystkich nowotworów rozpoznawanych w Polsce.

d2ow5lb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ow5lb
d2ow5lb