WP

Jan Blomqvist & Band na trzech koncertach w Polsce

Jan Blomqvistto to urodzony w latach 80' berliński artysta solowy i frontman swojego zespołu. On i jego band grają muzykę określaną mianem tanecznej elektroniki oraz club soul’u. Tej jesieni - 28, 29 i 30 listopada wystąpi kolejno w Warszawie, Poznaniu oraz Wrocławiu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jan  Blomqvist & Band  na  trzech  koncertach w Polsce
(Materiały prasowe)
WP

Jan jako dziecko śpiewał 24 godziny na dobę, a rodzice wspierali go w jego trudach i kupili mu pierwszą gitarę. Kiedy nauczyłsię grać jak Keith Richards, zdał sobie sprawę, że wolałby być jak Mick Jagger. Założył swój pierwszy zespół w małej miejscowości w północnych Niemczech.

"Wydaje mi się, że dorastałem przy tych fascynujących brytyjskich popowych zespołach z lat 90-tych, takich jak Radiohead, Blur, Suede, Pulp czy The Verve. Z kolei Bob Dylan, Mick Jagger i Kurt Cobain zrobili na mnie ogromne wrażenie dzięki swoim umiejętnościom pisania tekstów. Kiedy przeprowadziłemsię do Berlina, miałem 19 lat i byłem zafascynowany muzykąelektroniczną. James Holden i Stephan Bodzin byli wtedy moimi bohaterami. Wpadłem na pomysł, by połączyć elektroniczne dźwięki klubowe z melodyjnymi i przemyślanymi brzmieniami brit popu. Chciałem wprowadzić fortepian do klubów, nie brzmiąc przy tym kiczowato”.

Materiały prasowe
Podziel się
WP

Mając 21 lat Jan Blomqvist poznał bliżej brzmienia techno. Uświadomiło mu to, że muzyka powinna być jego zawodem. * "Bycie nauczycielem jest bardzo ryzykowne, jeśli nie lubisz wstawać rano”*. W 2012 roku, jego koncert na dachu berlińskiego klubu Weekend został zarejestrowany na YouTube i do dziś obejrzały go miliony osób.Naswój pierwszy album "Remote Control”(wydany w 2016 roku) poświęcił dużo czasu. Jak twierdzi, uwielbia "half beats”, ale nie znosi półśrodków.

Według Jana praca w studio oznacza również czerpanie z doświadczeńnabytych podczas grania nażywo.

Jan Blomqvist & Band / 28.11.2018 / Progresja, Warszawa
Jan Blomqvist & Band / 29.11.2018 / Tama, Poznań
Jan Blomqvist & Band / 30.11.2018 / Zaklęte Rewiry, Wrocław

Bilety dostępne na www.followthestep.com, w bileteriach: Biletomat.pl - bilety online, Eventim.pl, ebilet.pl, GoOut.pl, Going. i Ticketmaster Polska oraz w stacjonarnych punktach sprzedaży empik, Saturn Polska i MediaMarkt Polska.

WP

Organizator: Follow The Step Regulamin: www.followthestep.com/regulamin

Polub WP Gwiazdy
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP