Trwa ładowanie...
04-04-2016 08:09

Jan Kliment oddał swoje mieszkanie niepełnosprawnemu bratu

Kilka lat temu brat Jana Klimenta, Milan, uległ poważnemu wypadkowi. W wyniku niefortunnego skoku do wody złamał kręgosłup i został sparaliżowany. Od tej pory tancerz robi wszystko, aby pomóc mu wrócić do pełnej sprawności. Ostatnio oddał mu nawet swoje mieszkanie.

Jan Kliment oddał swoje mieszkanie niepełnosprawnemu bratuŹródło: ONS.pl
d3pm3br
d3pm3br

Stan Milana zaczął się poprawiać, choć mężczyzna nadal porusza się na wózku inwalidzkim. Na razie przebywa w specjalnym ośrodku rehabilitacyjnym, gdzie przez osiem godzin dziennie pracuje nad tym, aby powrócić do sprawności sprzed wypadku. Mimo że czeka go jeszcze długa droga do odzyskania dawnego życia, nie poddaje się i robi postępy.

Rehabilitacja niestety jest bardzo kosztowna. Jan Kliment od dłuższego czasu pomaga finansowo bratu, pracując na pełnych obrotach. Aktualnie bierze udział w kolejnej edycji „Tańca z gwiazdami”, występując w parze z Julią Wróblewską. Jak informuje „Twoje Imperium”, gdyby udało mu się wygrać program to całą nagrodę w wysokości 50 tys. złotych przekazałby na potrzeby niepełnosprawnego brata.

Milan chciałby jak najszybciej wrócić do domu. By szybciej poczuł się samodzielny, tancerz postanowił oddać mu własne mieszkanie w Ostrawie. Zanim jednak jego brat będzie mógł się do niego przeprowadzić, musi ono zostać przystosowane do potrzeb osoby poruszającej się na wózku inwalidzkim.

Jan Kliment AKPA
Jan Kliment Źródło: AKPA
Jan Kliment Instagram.com
Jan Kliment Źródło: Instagram.com

Zobacz także: Julia Wróblewska i Jan Kliment: dzielą ich 23 lata, łączy taniec

d3pm3br
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3pm3br