Trwa ładowanie...

Japonia: Podpalono studio animacji w Kioto. Są ofiary śmiertelne

W japońskim Kioto doszło do pożaru studia animacji. W wyniku katastrofy zginęło co najmniej 30 osób.

Japonia: Podpalono studio animacji w Kioto. Są ofiary śmiertelneŹródło: East News
d2bfq17
d2bfq17

Japonia: Podpalono studio animacji w Kioto. Są ofiary śmiertelne

Do 30 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych pożaru, do którego doszło w studiu animacji na przedmieściach Kioto w środkowo-zachodniej części wyspy Honsiu w Japonii. 36 osób zostało rannych. Stan 10 jest poważny.

Pożar wybuchł około godz. 10.30 czasu lokalnego (godz. 3.30 w Polsce) w miejscowości Uji, w trzykondygnacyjnym budynku studia animacji, gdy mężczyzna wbiegł do środka i rozlał niezidentyfikowany płyn, który wywołał ogień.

Według lokalnej policji sprawcą tragedii jest 40-letni mężczyzna, który rozlał w siedzibie studia łatwopalną ciecz. W wyniku pożaru podpalacz również został ranny, przewieziono go do szpitala. Motywy jego działania pozostają nieznane. Japońskie media podają, że mężczyzna, który rozlał łatwopalną substancję w budynku, miał wykrzykiwać nienawistne hasła.

Studio Kyoto Animation, znane również jako KyoAni, powstało w 1981 r. Wyprodukowało seriale takie jak m.in. "Melancholia Haruhi Suzumiyi", "K-On!" czy "Lucky Star".

d2bfq17
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2bfq17

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj