Trwa ładowanie...
d29ja04

Jared Leto: "To nie ja wybrałem rock'n'rolla, to on wybrał mnie"

Laureat Oscara. Lider zespołu, który szturmem podbił światowy rynek muzyczny. Idol i obiekt westchnień milionów kobiet. Już wkrótce zapisze kolejną kartę swojej własnej historii. Thirty Seconds To Mars wydają nowy album i znów odwiedzą Polskę. Sandra Hajduk w krótkiej rozmowie z Jaredem Leto dowiedziała się, jakiej niespodzianki mogą spodziewać się fani.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

 Jared Leto: "To nie ja wybrałem rock'n'rolla, to on wybrał mnie"
(Materiał prasowy)
d29ja04

Sandra Hajduk: Od ostatniej płyty Thirty Seconds To Mars mija pięć lat. Tęskniłeś za zamieszaniem, które towarzyszy promocji nowego albumu?

Jared Leto: Kiedy pracujesz nad nową płytą, to ekscytujące, gdy możesz podzielić się ze światem tym procesem. To jak wyjście z jaskini. Jestem wdzięczny za szansę podzielenia się tym z moimi fanami.

Przy okazji każdej kolejnej płyty zmieniasz nieco wizerunek. Widziałam twój występ u Ellen DeGeneres - czy tym razem Jared Leto będzie współczesnym Jezusem?

d29ja04

Zdecydowanie nie jestem religijną osobą. Nie nazwałbym więc tego w ten sposób.

Gdy zobaczyłam wideo do "Walk on the water" po raz pierwszy, pomyślałam - och, to takie amerykańskie. Później dostrzegłam pewną słodko-gorzką refleksję: 99 procent amerykańskiego społeczeństwa ma imigranckie korzenie, a 61 procent nie zna tekstu hymnu narodowego. Czy nowy album będzie miał wymiar patriotyczny i wpisuje się w kontekst dzisiejszej sytuacji politycznej w USA?

W "Walk on the water" chcieliśmy pokazać niedoskonałe piękno ludzi. Nie chodziło tu jedynie o wymiar patriotyczny. Chodzi o ludzi, o nas wszystkich. O to co dobre, złe, piękne i brzydkie w nas. O to wszystko, z czego się składamy. W tym wideo nie chodzi o patriotyzm, chodzi o to, kim jesteś my. Ono mogłoby dotyczyć także Polski. Ludzi po lewej, po prawej, ma bardziej wymiar społeczny niż polityczny.

Thirty Seconds To Mars to w mojej opinii zespół tworzący przeboje, podczas gdy wiele innych zespołów - nie mających tak rozpoznawalnego frontmana - przez lata walczą o zaistnienie na rynku. Czy jako zespół spotykacie się z zazdrością i krytyką ze strony innych muzyków?

d29ja04

Nie powiedziałbym tak. Nie wydaliśmy żadnej muzyki od pięciu lat, jest wielu lepszych od nas, którzy w tym czasie zrobili dużo dobrej muzyki. Mamy to szczęście, że utrzymujemy z ludźmi dobrą relacje, nasze piosenki mają, ale ciężko na to pracujemy, pracujemy wiele lat, żeby napisać jedną piosenkę. To piękne, że ludzie czują się z nimi związani.

Muszę być z tobą szczera. Nie przepadam za frontmanami-aktorami, nie wierzę im. Uważam, że są w stanie zagrać pewne emocje, udawać je, podczas gdy "zwykli" wokaliści są bardziej organiczni. Używasz swoich -niewątpliwych skądinąd - sporych umiejętności aktorskich na scenie podczas koncertu?

Na scenie jestem z zespołem, jestem tam bardziej sobą niż w innych sytuacjach w życiu. To coś zupełnie różnego od grania w filmie. Jest coś pięknego w dzieleniu swojej pracy z ludźmi, byciu autentycznym. W tym, że nie trzeba się wcielać w żadną postać. To prawdziwe, inaczej bym tego nie umiał robić. David Bowie był przykładem takiej osoby, bardzo kreatywnej, był połączeniem aktora z muzykiem. Potrafił tworzyć niesamowite postaci. Gdy robię muzykę, nie jestem w roli, jestem sobą.

Na waszej wiosennej trasie koncertowej pojawia się też Polska. Muszę zapytać w imieniu fanów - macie dla nich jakieś niespodzianki?

d29ja04

Pewnie, że mamy. To będzie niesamowite show z niezwykłą energią.

Słyszałam, że gdy byliście w Polsce ostatnio, spróbowaliście ponad 30 rodzajów różnych pierogów. Jakieś specjalne typy na tę wizytę?

Już na samą myśl o pierogach robię się głodny. Nie mogę się tego doczekać. Pierogi czynią mnie szczęśliwym. Uwielbiam wegetariańskie, bo nie jem mięsa.

Jared, masz wszystko - sławę, talent i urodę. Dlaczego wybrałeś rock'n'rolla?

d29ja04

Mój brat zaczął to robić dawno, dawno temu, a ja naśladowałem go, gdy byliśmy bardzo młodzi. To coś , co ja i mój brat robiliśmy od dawna. Nasza relacja jest wyjątkowa. To nie ja wybrałem rock'n'rolla, to on wybrał mnie.

Dziękuję za rozmowę.

Jared Leto Materiały prasowe
Jared Leto (Materiały prasowe)
icon info

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

d29ja04

Podziel się opinią

Share
d29ja04
d29ja04