ycipk-2l3s76

Jarocin Festiwal 2016 - bilety, program, informacje ogólne

W dniach 7-9 lipca odbędzie się najstarsza i najbardziej zasłużona impreza rockowa w Polsce - Jarocin Festiwal. W tym roku w stolicy polskiego punku zagrają m.in. Slayer, The Prodigy, Five Finger Death Punch, TSA oraz Farben Lehre. W line-upie znalazła się też legendarna grupa Acid Drinkers, która zaprezentuje specjalne show w hołdzie dla Lemmy’ego Kilmistera - zmarłego w ubiegłym roku lidera zespołu Motorhead. Łącznie w ciągu trzech dni festiwalu organizatorzy zaplanowali dla fanów cięższych brzmień blisko 50 koncertów. Gdzie kupić bilety na Jarocin Festiwal 2016? Jaki jest dokładny program imprezy?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Acid Drinkers
Acid Drinkers (AKPA)
ycipk-2l3s76

Jarocin Festiwal to najstarsze polskie wydarzenie muzyczne skoncentrowane wokół szeroko pojętego rocka. Początki imprezy datowane są na rok 1970 (festiwal pierwotnie nosił nazwę - „Wielkopolskie Rytmy Młodych”), a jej największa popularność przypadła na czasy stanu wojennego oraz początek lat 90. Jarocińskie koncerty stały się dla wielu osób symbolem wolności, odskoczną od szarej rzeczywistości oraz przejawem młodzieżowego buntu. To właśnie na festiwalu w Jarocinie debiutowało wiele rockowych oraz punkrockowych zespołów, które cieszyły się później mniejszą bądź większą popularnością. Współczesny Jarocin Festiwal stara się nawiązać do czasów największej świetności imprezy. Organizator wydarzenia - Agencja Prestige MJM - zaprasza na swoje sceny nie tylko młode i początkujące zespoły, ale również gwiazdy wielkiego formatu. Jak w tym roku prezentuje się program Jarocin Festiwal?

Jarocin Festiwal 2016 – kto zagra?
Tegoroczny Jarocin Festiwal przyciągnie z pewnością wielu fanów ciężkiej muzyki heavy metalowej. W gronie headlinerów imprezy jest bowiem kultowa grupa Slayer, uznawana za jednego z najważniejszych przedstawicieli gatunku. Oprócz tego w gronie największych gwiazd imprezy znajduje się formacja The Prodigy. Brytyjska grupa muzyczna to prawdziwa legenda muzyki elektronicznej, znana przede wszystkim z takich hitów jak „Voodoo People” czy „Breathe”. Na Jarocin Festiwal 2016 zagra także amerykańska grupa Five Finger Death Punch wykonująca muzykę groove metalową. Oczywiście na jarocińskich scenach nie zabraknie również polskich zespołów - w line-upie tegorocznej edycji znaleźli się m.in. Farben Lehre, TSA, Luxtorpeda, Sweet Noise, Kobranocka, Kabanos i wielu innych.

*Jarocin Festiwal 2016 – program *
Jarocin Festiwal 2016 startuje w czwartek 7 lipca o godzinie 16:00. Przez trzy dni imprezy koncerty odbędą się na dwóch scenach - głównej oraz tzw. scenie namiot. W pierwszy dzień festiwalu słuchaczom zaprezentują się m.in. Kabanos, Red Electrick, Oberschleisen, a gwiazdami wieczoru będą Five Finger Death Punch i TSA. Dzień później największym zaplanowanym wydarzeniem jest z pewnością koncert The Prodigdy. Oprócz tego na scenie głównej zagrają m.in. Kobranocka, Farben Lehre i Sweet Noise. Ciekawie zapowiada się również występ Grupy Driveralone, która zaprezentuje swoją interpretację słynnego albumu „Nowa Aleksandria” zespołu Siekiera. W ostatni dzień festiwalu zagrają natomiast Hunter, Slayer oraz Acid Drinkers. Ci ostatni wystąpią w specjalnym show poświęconemu pamięci zmarłego lidera grupy Motorhead - Lemmy’ego Kilmistera. Szczegółowy program festiwalu dostępny jest na oficjalnej stronie imprezy.

ycipk-2l3s76

*Jarocin Festiwal 2016 – bilety *
Cały czas można nabyć bilety na festiwal w Jarocinie. Jednodniowe wejściówki na imprezę kosztują 189 złotych. Karnet na wszystkie trzy dni wydarzenia to już koszt 280 złotych. Osoby chętne mogą także skorzystać z pola namiotowego. Cena za miejsce waha się od 30 do 50 złotych. Bilety na Jarocin Festiwal 2016 są do nabycia na bilety.imprezyprestige.com.

*W. Chentkiewicz *

ycipk-2l3s76
ycipk-2l3s76
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2l3s76