Trwa ładowanie...
d1e4k1v

"Jej powrót do warszawskiego liceum trochę mnie zmiażdżył". Kasia Kowalska opowiada o trudnej relacji z córką

Piosenkarka wraca na salony z nową płytą. Zabrało jej to ponad 10 lat, w których spełniała się macierzyńsko przy drugim dziecku, Ignacym. W wywiadzie dla "Pani" opowiedziała o relacjach z córką, która w maju skończy 21 lat.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Artystka urodziła córkę w 1997 r.
Artystka urodziła córkę w 1997 r. (Instagram.com)
d1e4k1v

Kasia urodziła Olę, gdy miała 24 lata i była na życiowym zakręcie. Już ciąża była skomplikowanym okresem w jej życiu. Piosenkarka często chorowała i była osłabiona, a poród był dramatyczny. Tętno dziecka udało się lekarzom odzyskać dopiero za czwartym razem.

W wywiadzie dla "Pani” Kasia wspomina, że to wczesne macierzyństwo było dla niej ogromnym wyzwaniem i eksperymentem w którym pomagali jej rodzice. Artystka była wówczas naiwną i niedoświadczoną dziewczyną, dla której Ola była niespodzianką, z którą została sama. Ojciec, Kostek Joriadis szybko opuścił tę niewygodną dla siebie sytuację i nigdy nie łożył na utrzymanie dziecka.

- Pomagali mi rodzice. Po porodzie szybko zostałam sama, bo ojciec Oli postanowił ewakuować się z naszego życia (…) Nie szukał żadnego kontaktu z dzieckiem, nie dał przez te lata na utrzymanie córki ani grosza. Ponieważ kontakty z nim mogły się wiązać wiązać z różnymi problemami, na przykład z utrudnianiem zgody na wydanie paszportu, został pozbawiony praw rodzicielskich(…) Mój tata stał się dla Oli i dziadkiem i ojcem. Uczył ją wszystkiego.

A Ola nie była łatwym dzieckiem. Gdy Kasia oznajmiła jej, że jest w drugiej ciąży, córka wpadła w histerię i potrzebne była praca z psychoterapeutą. Choć okres gimnazjum spędziła w angielskiej szkole z internatem, to na czas liceum postanowiła wrócić do Polski.

d1e4k1v

-Jej powrót do warszawskiego liceum trochę mnie zmiażdżył. Wiadomo: wagarowanie, palenie papierosów, imprezy. Pyskowanie, podkradanie moich ciuchów z szafy. Standard. Przeżyłam też parę imprez w domu, w trakcie których poniszczono mi sprzęt. O to byłam naprawdę zła.

Teraz, gdy córka jest starsza mają lepsze relacje. Ola jest utalentowana plastycznie i bardzo charakterna. Na Instagramie publikuje kontrowersyjne zdjęcia, na których pozuje w odważnych kreacjach modowych a niedawno wytoczyła ojcu proces o alimenty.

- (Ola) wygrała sprawę o alimenty ze swoim ojcem. Problem w tym, że pieniędzy nie można ściągnąć Tata wciąż udowadnia, że nie ma za co żyć.- mówi Kowalska.

Córka nie poszła w jej ślady, bo bardziej ciągnie ją w kierunku mody. Aktualnie studiuje projektowanie w College of Fashion w Londynie, a latem będzie odbywać staż u znanego projektanta, Macieja Zienia.

d1e4k1v

-*Ola jest bardzo silną osobowością. Ma zupełnie inny charakter od mojego. To urodzona kierowniczka, rządzi, dowodzi, bryluje w towarzystwie, błyskawicznie nawiązuje relacje. O takich osobach mówi się "social butterfly” (…). Ma w sobie gen prowokacji, ironii konfrontacji ryzyka. Ja tego nie mam. Dla mnie każde wyjście na scenę jest stresem. *

W 2008 r. Kowalska urodziła syna, Ignacego. Jego ojcem jest o trzy lata od niej młodszy perkusista, Marcin Ułanowski. Niestety również i w tym związku Kasia nie zaznała stabilizacji. Para rozstała się w 2011 r.

d1e4k1v

Podziel się opinią

Share
d1e4k1v
d1e4k1v