Trwa ładowanie...
d11pco7
News

Jest wyrok w sprawie eksmisji Teatru Kamienica!

Jakiś czas temu w mediach głośno było o tym, że Emilian Kamiński, założyciel Teatru Kamienica, może stracić dzieło swojego życia. Wszystko przez to, że lokal, w którym znajduje się część sceny, został przejęty przez innego właściciela. Jak się okazuje, sąd wydał już wyrok w tej sprawie. Kto miał rację?
Podziel się
Emilian Kamiński
Emilian Kamiński (ONS.pl)
d11pco7

Przykra dla aktora historia ciągnie się od 2012 roku. To właśnie wtedy pewien biznesmen wykupił od wspólnoty mieszkaniowej część piwnic budynku, w którym znajduje się Tetr Kamienica. Jakiś czas później Kamiński otrzymał szokującą wiadomość.

- Dowiedziałem się o tym kilka miesięcy temu. Dostałem eksmisję po prostu - wyznał nam artysta.

Aktor przyznał ponadto, że koszt budowy teatru wyniósł ponad 11 milionów złotych, a jego samego aż 14 lat ciężkiej pracy.

d11pco7

- _Kiedy to były piwnice, nikogo to nie interesowało, tylko mnie. Teraz kiedy powstał piękny teatr, piękny obiekt za pieniądze społeczne, unijne, Ministerstwa Kultury, miasta, oczywiście także moje prywatne, w tym momencie to zaczęło być interesujące _– zdradził Wirtualnej Polsce Emilian Kamiński.

Do sądu trafił pozew o eksmisję teatru z części wspólnej, złożony przez wspólnotę. Wyrok jednak nie pozostawia złudzeń: akty sprzedaży są nieważne. W uzasadnieniu podkreślono, iż jest to orzeczenie fundamentalne w całym sporze. Kamiński oraz aktorzy jego teatru liczą na to, że w przypadku apelacji ten korzystny dla nich wyrok będzie utrzymany.

Jeżeli chcecie poznać kulisy tego sporu, obejrzyjcie poniższe wideo, w którym aktor zdradził kulisy całej sprawy.

d11pco7

Podziel się opinią

Share

d11pco7

d11pco7