Trwa ładowanie...

"Jezioro łabędzie” z nadkompletem publiczności!

To było kulturalne wydarzenie w Warszawie! Nadkomplet publiczności obejrzał przedstawienie "Jezioro łabędzie” w wykonaniu The Royal Moscow Ballet, jednego z najlepszych zespołów baletowych na świecie. Przepiękny układ choreograficzny, ponadczasowa muzyka i najwyższej klasy tancerze – to wszystko złożyło się na sukces pierwszego przedstawienia tegorocznej trasy baletowej. Kolejne spektakle można obejrzeć w Toruniu, Poznaniu, Wrocławiu, Zabrzu, Krakowie, Łodzi i Gdyni.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

"Jezioro łabędzie” z nadkompletem publiczności!Źródło: Materiały prasowe
dcte19q
dcte19q

The Royal Moscow Ballet to jedna z najlepszych grup baletowych na świecie. Po zeszłorocznym sukcesie frekwencyjnym, artyści przyjechali do Polski ponownie. Tym razem zaplanowano 11 występów w ośmiu miastach. Publiczność w Warszawie już miała możliwość zobaczenia nieśmiertelnego spektaklu "Jezioro łabędzie” do przepięknej muzyki Piotra Czajkowskiego. Historia tragicznej miłości pięknej Odetty i księcia Zygfryda wzrusza widzów na całym świecie. Tak samo było i teraz, w Warszawie.

Dwuczęściowe przedstawienie w czterech scenach, którego akcja rozgrywa się na przemian nad jeziorem i na zamku, urzeka bogactwem strojów, układem choreograficznym i rozpoznawalną muzyką. To najbardziej klasyczny spektakl na całym świecie, a motyw tańca czterech baletnic w charakterystycznym geście znany jest nie tylko koneserom baletu. Jeśli dodać do tego bajkową scenerię – wszystko razem tworzy niepowtarzalny klimat. Warszawska publiczność mogła podziwiać szczegóły ruchu, gestów i mimiki, piękno stroju baletnic nie tylko bezpośrednio patrząc na scenę, ale również na dwóch telebimach.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

W postać księcia Zygfryda wcielił się Ivan Negrobov, 26-letni i już niezwykle utytułowany baletmistrz, występujący w wielu głównych i tytułowych rolach w najbardziej znanych przedstawieniach, m.in. w "Don Kichocie”, "Korsarzu”, "Dziadku do orzechów”, "Romeo i Julii”, "Kopciuszku”, czy "Rusłanie i Ludmile”. W podwójnej roli Otylii i Odetty partnerowała mu Anna Pigalkina – primabalerina The Royal Moscow Ballet, która tańczyła na najbardziej prestiżowych scenach baletowych świata. Na swoim koncie ma także główne role w najsławniejszych baletach.

dcte19q

Pierwszą areną popisów całej polskiej trasy The Royal Moscow Ballet był COS Torwar w Warszawie. Tancerze prezentowali układ choreograficzny na 18-metrowej scenie, a oklaskiwała ich blisko 5-tysięczna publiczność.

- Sukces frekwencyjny mamy nie tylko w Warszawie, gdzie spektakl sprzedał się w całości. Zainteresowanie "Jeziorem łabędzim” było tak duże w tym roku, że w trzech miastach zakontraktowaliśmy dodatkowe przedstawienia. Właściwie nie dziwi nas ta popularność. The Royal Moscow Ballet jest jednym z najlepszych zespołów baletowych na świecie, a historia Odetty i Zygfryda opowiedziana tańcem - najpiękniejsza ze wszystkich innych znanych baletów. Z niecierpliwością czekamy już na kolejne spektakle podczas tegorocznej trasy – mówi Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która jest organizatorem wydarzenia.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Kolejne miasta, w których będzie można zobaczyć "Jezioro łabędzie”, to: Toruń – 15 października (CKK Jordanki), Poznań – 16 października (Sala Ziemi), Wrocław – 17 października (Hala Stulecia), Zabrze – 18 października (Dom Muzyki i Tańca), 19 października – Kraków (ICE Kraków), Łódź - 20 października (Klub Wytwórnia) oraz Gdynia – 21 października (Arena Gdynia).

dcte19q

W sprzedaży pozostały ostatnie bilety. Warto się więc pospieszyć. Można je nabywać za pośrednictwem strony www.prestigemjm.com.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

dcte19q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dcte19q