Trwa ładowanie...

Jill Gascoine nie żyje. Zmarła w domu opieki

Smutną informację przekazał syn aktorki. Jill Gascoine od 10 lat zmagała się z chorobą Alzheimera. "Rodzina poczuła ulgę".

Share
Jill Gascoine nie żyje. Zmarła w domu opiekiŹródło: Getty Images
d1ru6cj

Jill Gascoine odeszła w wieku 83 lat. Ostatnie lata życia spędziła w domu opieki w Los Angeles. O śmierci brytyjskiej aktorki poinformował na Facebooku jej syn Adam.

"Moja mama, Jill, zmarła dzisiaj o 15:33. Od 10 lat cierpiała na <a href="https://portal.abczdrowie.pl/alzheimer">Alzheimera</a>, więc dziś w końcu się od niego uwolniła. Nasza rodzina się trzyma i czuje ulgę, że już nie cierpi".

Syn aktorki dodał, że w związku z pandemią koronawirusa pogrzeb został na razie wstrzymany. Wiadomo na pewno, że planowe są dwie uroczystości – w Londynie i Los Angeles. Tak, aby wszyscy przyjaciele Gill Gascoine mieli szansę się z nią pożegnać.

ZOBACZ: Odkryto przyczynę Alzheimera?

Jill Gascoine swoją karierę związała przede wszystkim z małym ekranem, gdzie pojawiła się w takich kultowych serialach, jak "C.A.T.S. Eyes" czy "The Gentle Touch". Ten drugi był pierwszym brytyjskim tasiemcem policyjnym, gdzie w głównej roli wystąpiła kobieta.

d1ru6cj

Od 1986 r. Jill Gascoine była żoną brytyjskiego aktora Alfreda Moliny ("Frida"). To on w 2016 r. poinformował, że aktorka znajduje się w zaawansowanym stadium choroby Alzheimera i od 2 lat przebywa w domu opieki.

"Cieszę się, że ruszyła dalej. Wznieście dla niej szklaneczkę. Bądźcie dla siebie mili i kochajcie mocno!" - napisał syn zmarłej aktorki.

Getty Images
Źródło: Getty Images
d1ru6cj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ru6cj
d1ru6cj