Trwa ładowanie...

Jim Carrey zaatakowany przez wnuczkę Mussoliniego. Poszło o satyryczne obrazy

Jim Carrey od jakiegoś czasu przedstawia w mediach społecznościowych satyryczne obrazy własnego autorstwa. Za jeden z nich zaatakowała go Alessandra Mussolini, wnuczka Benito, przywódcy faszystowskich Włoch. Obraz mocno nawiązywał do jej dziadka.

Jim Carrey zaatakowany przez wnuczkę Mussoliniego. Poszło o satyryczne obrazyŹródło: East News, fot: ABACA
d3yv0ut
d3yv0ut

Jim Carrey zaatakowany przez wnuczkę Mussoliniego

Jim Carrey wrzucił na Twittera swój rysunek, który przedstawia dwie postacie (kobietę i mężczyznę) powieszone za nogi. Aktor dołączył także następujący tekst: “Jeśli zastanawiacie się, do czego prowadzi faszyzm, zapytajcie Benito Mussoliniego i jego kochankę Clarettę”. W 1948 po egzekucji zwłoki Duce i jego partnerki zawisły właśnie w taki sposób.

Oburzona grafiką komika była Alessandra Mussolini - córka Romano, czwartego syna przywódcy faszystowskich Włoch. - “Jesteś draniem” - napisała pod jego postem. Niektórzy próbowali stanąć w obronie Carreya na atak włoskiej europosłanki, jak np. polityk Evan O’Connely. - “Myślę, że mylisz Jima Carreya ze swoim dziadkiem-mordercą. Mój dziadek walczył, by uwolnić Europę od takich ludzi jak twój dziadek” - pisał.

Alessandra Mussolini później próbowała sprowokować Carreya; by narysował m.in. wybuch bomby atomowej, ataku na wietnamskie wioski lub aresztowanie Rosy Parks, czarnoskórej działaczki na rzecz praw człowieka. Aktor jednak nie reagował.

Jim Carrey i jego satyryczne obrazy

Jim Carrey od jakiegoś czasu rysuje satyryczne obrazy. Komikowi zdarza się uderzać bezpośrednio w Donalda Trumpa i jego najbliższych. Jakiś czas temu namalował obraz przedstawiający umierających synów prezydenta USA, Erica i Donalda Juniora, krytykując tym samym ich zamiłowanie do myślistwa.

d3yv0ut
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3yv0ut