Trwa ładowanie...

Joanna Brodzik posłuchała się lekarza. Czeka ją rehabilitacja

Joanna Brodzik, jak każda elegancka kobieta z pierwszych stron gazet, mnóstwo czasu spędzała w butach na wysokim obcasie. Ortopedzi od dawna alarmują, że szpilki to źródło bolesnych dolegliwości. Brodzik przekonała się o tym na własnej skórze.

Joanna Brodzik posłuchała się lekarza. Czeka ją rehabilitacjaŹródło: ONS.pl
d1ra2pd

Szpilki to dla wielu kobiet nieodzowny atrybut, który wydłuża i wyszczupla nogi. Płaska podeszwa do eleganckiej kreacji? Mało która gwiazda decyduje się na takie rozwiązanie, choć zdaniem ortopedów za noszenie butów na wysokim obcasie płaci się wysoką cenę (bóle kręgosłupa i stawów, zwiększone napięcie mięśni, haluksy itp.). Joanna Brodzik jest tego najlepszym dowodem.

Obejrzyj: Doda ma poważne problemy zdrowotne. "Znów to samo"

Jak donosi "Życie na gorąco", Brodzik wybrała się ostatnio na spotkanie biznesowe. Oczywiście w szpilkach, których nie zdjęła nawet wtedy, gdy zaczęła odczuwać nagły ból kręgosłupa. Po kilku dniach ból się nasilił, leki nie pomagały. Wizyta u lekarza zakończyła się mocnym postanowieniem poprawy i rozpoczęciem kilkumiesięcznej rehabilitacji.

d1ra2pd

- Mam spore kłopoty z kręgosłupem. Teraz nie jestem w stanie wytrzymać na obcasach ani chwili bez konsekwencji dla swojego zdrowia – powiedziała Brodzik tygodnikowi.

Joanna Brodzik walczy o zdrowy kręgosłup ONS.pl
Joanna Brodzik walczy o zdrowy kręgosłup Źródło: ONS.pl

Aktorka zerwała ze szpilkami nie tylko po to, by walczyć o swoje zdrowie. Chce przy okazji dawać przykład innym kobietom, które katują się dla urody.

- My kobiety płacimy wysoką cenę. Teraz chcę w przestrzeni publicznej dać sygnał: przychodzę w trampkach, ponieważ boli mnie kręgosłup i nie uważam, że w sytuacji oficjalnej kobieta musi być na obcasach. Bez nich też możemy być piękne – deklaruje 47-latka.

03-02-2020 Warszawa
Telekamery Tele Tygodnia 2020
foto: Daniel Wysocki/ONS ONS.pl
03-02-2020 Warszawa Telekamery Tele Tygodnia 2020 foto: Daniel Wysocki/ONS Źródło: ONS.pl

Brodzik to nie pierwsza kobieta w polskim show-biznesie, która mówi otwarcie o problemach wynikających z noszenia szpilek. Doda od lat boryka się z podobnymi dolegliwościami, trafiała nawet do szpitala, przeszła operację i musiała być rehabilitowana. Dziś jest w lepszej formie dzięki regularnym ćwiczeniom. Ale butom na wysokim obcasie nie powiedziała dość, o czym można się było przekonać na gali rozdania Telekamer (powyżej).

"Obcasy przeszkadzają, ale w życiu codziennym chodzę na płaskim obuwiu. Natomiast na scenie najlepiej czuję się na szpilce" – tłumaczyła swoje podejście kilka lat temu.

d1ra2pd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ra2pd