Trwa ładowanie...

Joanna Krupa wygrała z klubem dla swingersów. Liczyła na wyższe odszkodowanie

Joanna Krupa była jedną z 32 poszkodowanych aktorek i modelek, których zdjęcia pojawiły się w reklamach znanego klubu dla dorosłych. Sprawa w sądzie ciągnęła się od 2015 r.

Share
Joanna Krupa wygrała z klubem dla swingersów. Liczyła na wyższe odszkodowanie
Źródło: Getty Images
d284i1a

Jak donosi "Miami Herald", sąd na Florydzie przyznał powódkom odszkodowanie w wysokości 892,5 tys. dol. Do zapłacenia takiej kwoty będą zmuszeni właściciele klubu Velvet w Miami, którzy kradli zdjęcia znanych aktorek i modelek z sieci. A następnie umieszczali je w reklamach, na stronie internetowej i w mediach społecznościowych do promocji swoich imprez dla swingersów.

Joanna Krupa i 31 innych kobiet wygrały w sądzie niespełna 900 tys. dol. Domagały się ponad 5 mln dol. Getty Images
Joanna Krupa i 31 innych kobiet wygrały w sądzie niespełna 900 tys. dol. Domagały się ponad 5 mln dol. Źródło: Getty Images

Pozew przeciwko właścicielom klubu wpłynął do sądu pod koniec 2015 r. Na liście poszkodowanych pojawiły się 32 nazwiska znanych kobiet, m.in. Joanny Krupy, Jaime Edmondson, cheerleaderki Miami Dolphins, aktorki i modelki Cory Skinner (na zdjęciu) i kilku modelek "Playboya".

d284i1a

Celebrytki protestowały nie tylko z bezprawnym wykorzystywaniem ich zdjęć w celach komercyjnych, ale także łączenia ich wizerunku z "niezdrowymi i niehigienicznymi" czynnościami, z których słynie Velvet Club.

Wyrok orzekający winę właścicielu klubu zapadł już w 2017 r., ale dopiero teraz ustalono wysokość odszkodowania, jakie dostaną 32 kobiety do podziału. Początkowo domagały się ponad 5 mln dol.

Obejrzyj: Z tymi co się znają - Michał Sadowski

d284i1a

Podziel się opinią

Share
d284i1a
d284i1a