Trwa ładowanie...

Joanna Krupa wygrała z klubem dla swingersów. Liczyła na wyższe odszkodowanie

Joanna Krupa była jedną z 32 poszkodowanych aktorek i modelek, których zdjęcia pojawiły się w reklamach znanego klubu dla dorosłych. Sprawa w sądzie ciągnęła się od 2015 r.

Joanna Krupa wygrała z klubem dla swingersów. Liczyła na wyższe odszkodowanieŹródło: Getty Images
d2z3lfh
d2z3lfh

Jak donosi "Miami Herald", sąd na Florydzie przyznał powódkom odszkodowanie w wysokości 892,5 tys. dol. Do zapłacenia takiej kwoty będą zmuszeni właściciele klubu Velvet w Miami, którzy kradli zdjęcia znanych aktorek i modelek z sieci. A następnie umieszczali je w reklamach, na stronie internetowej i w mediach społecznościowych do promocji swoich imprez dla swingersów.

Joanna Krupa i 31 innych kobiet wygrały w sądzie niespełna 900 tys. dol. Domagały się ponad 5 mln dol. Getty Images
Joanna Krupa i 31 innych kobiet wygrały w sądzie niespełna 900 tys. dol. Domagały się ponad 5 mln dol. Źródło: Getty Images

Pozew przeciwko właścicielom klubu wpłynął do sądu pod koniec 2015 r. Na liście poszkodowanych pojawiły się 32 nazwiska znanych kobiet, m.in. Joanny Krupy, Jaime Edmondson, cheerleaderki Miami Dolphins, aktorki i modelki Cory Skinner (na zdjęciu) i kilku modelek "Playboya".

Celebrytki protestowały nie tylko z bezprawnym wykorzystywaniem ich zdjęć w celach komercyjnych, ale także łączenia ich wizerunku z "niezdrowymi i niehigienicznymi" czynnościami, z których słynie Velvet Club.

d2z3lfh

Wyrok orzekający winę właścicielu klubu zapadł już w 2017 r., ale dopiero teraz ustalono wysokość odszkodowania, jakie dostaną 32 kobiety do podziału. Początkowo domagały się ponad 5 mln dol.

Obejrzyj: Z tymi co się znają - Michał Sadowski

d2z3lfh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2z3lfh