Trwa ładowanie...

Joanna Opozda słono zapłaci za toksyczną rodzinę? Do tragedii nie jest daleko [OPINIA]

Od kilku dni opinia publiczna żyje konfliktem w rodzinie Joanny Opozdy. Choć ciężarna aktorka lata temu zerwała kontakt z ojcem, nie jest w stanie wyrzec się więzów krwi i ciężko za to pokutuje. Utrata zdrowia i zapewne też propozycji zawodowych to tylko początek. Świat zna jeszcze bardziej tragiczne losy znanych skrzywdzonych dzieci.

Joanna Opozda stała się medialną twarzą rodzinnego sporuJoanna Opozda stała się medialną twarzą rodzinnego sporuŹródło: AKPA, fot: AKPA
d3hmw5u
d3hmw5u

"Chcę powiedzieć, że nie odpowiadam za mojego ojca i jego rodzinę. Odcięłam się od nich dawno temu. (...) Teraz ci ludzie wtargnęli w moje życie, niszcząc mnie i nasze nienarodzone dziecko. (...) Jak się domyślacie, nie miałam wpływu na to, w jakiej rodzinie dane mi było przyjść na świat. Jako 18-latka wyprowadziłam się z domu i poszłam swoją drogą" - napisała rozemocjowana Joanna Opozda, po tym, jak ponownie trafiła do szpitala z zagrożoną ciążą. I choć jasnym jest, że dziecko nie powinno ponosić winy za działania swojego rodzica, tak aktorka może boleśnie odczuć nadszarpnięcie wizerunku. Choć i tak w najbliższym czasie zamierza oddać się macierzyństwu, być może producenci filmowi i reklamodawcy będą stronili od współpracy z Joanną Opozdą.

Podobny los podzieliła Aleksandra Kisio, której matka Izabela Kisio-Skorupa również zapragnęła być znana. Opowiadała prasie kolorowej o tym, że poświęciła całe życie niewyrodnej córce, a ta jej nie pomaga. Jedynie zaczęły razem uczęszczać na imprezy branżowe, co później obróciło się przeciwko aktorce. Starsza Kisio nadal próbuje zwrócić uwagę mediów, jednak jej córka kilka lat temu wycofała się z show-biznesu. Wyszła za mąż, urodziła dzieci i okazjonalnie pojawia się w serialach.

Strzelanina i dramat w rodzinie Opozdy

Medialny spór z rodzicem nie ominął też Meghan Markle. Jej ojciec od czasu roli córki w "Suits" co rusz zabiera głos w mediach, krytykując działania Meghan i jej męża. Doszło nawet do tego, że Thomas Markle zeznawał w sądzie przeciwko niej w walce z "Mail on Sunday", który upublicznił prywatny list córki do ojca. Mężczyzna nie raz ujawniał ich korespondencję, zawsze robiąc z siebie ofiarę. Choć Meghan kilkukrotnie wyciągała do niego rękę na zgodę, z biegiem czasu doszła do wniosku, że musi się odciąć. - Straciłam ojca - wyznała w wywiadzie u Oprah Winfrey.

d3hmw5u

Przez lata było też głośno o ojcach Britney Spears i Amy Winehouse, którzy chcieli kontrolować kariery córek oraz ich finanse. Temu pierwszemu udało się to, gdy przez ostatnie 13 lat pełnił kuratelę nad gwiazdką pop, drugi zaś przymuszał córkę, aby pod wpływem narkotyków i alkoholu wychodziła na scenę. Nic dziwnego, że wielu fanów artystki obwinia Mitchella Winehouse za jej tragiczną śmierć.  

W przypadku Dariusza Opozdy raczej nie chodzi o zyskanie profitów ze strony córki. Choć zaczęło być o nim głośno we wrześniu 2020 r., gdy przebywając na Madagaskarze, obwieścił, że żona i córki nie chcą mu pomóc finansowo przy problemach zdrowotnych. Kolejne odcinki tej tragedii to spory dotyczące podziału majątku między zwaśnionymi małżonkami, do których włączył się Antek Królikowski. Niestety, ale niewiele osób mających rozpoznawalną twarz i sporą popularność w mediach społecznościowych, potrafi załagodzić takie spory po cichu, bez udziału mediów.  

Warto by jednak pamiętać, że gdy do akcji wkracza broń, do tragicznego końca nie jest daleko. Zagrożone jest zdrowie i życie nie tylko rodziny aktorki, ale również jej nienarodzonego dziecka. Przy takiej wadze problemu kryzys wizerunkowy to mały pikuś.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3hmw5u
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3hmw5u