Trwa ładowanie...
d1wwr5c

Joanna Turkowska walczy o powrót do zdrowia. Pomóc ma spektakl charytatywny

24 kwietnia odbędzie się impreza charytatywna w stołecznym Kinie Elektronik. Cały dochód zostanie przekazany na pomoc Joannie Turkowskiej. Aktorka i wykładowczyni Warszawskiej Szkoły Filmowej od prawie roku jest w śpiączce.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wciąż brakuje pieniędzy na rehabilitację Joanny Turkowskiej
Wciąż brakuje pieniędzy na rehabilitację Joanny Turkowskiej (Facebook.com)
d1wwr5c

W środę 24 kwietnia o godz. 20.00 odbędzie się spektakl pt. "Postacie" w reżyserii Magdaleny Kiziniewicz z muzyką Przemysława Gintrowskiego. Jak czytamy na stronie wydarzenia, przedstawienie to "poruszające dzieło audiowizualne z udziałem młodych aktorów", wykorzystujące wiele dziedzin sztuki: obraz, dźwięki, choreografię i nowe technologie.

Bilety w formie "cegiełek" (20, 50 i 100 zł) dostępne są w kasie Kina Elektronik. Dochód ze sprzedaży ma wspomóc fundusz pomocy Joannie Turkowskiej, która w wyniku nieszczęśliwego wypadku przebywa w śpiączce.

Do wypadku z udziałem Joanny Turkowskiej doszło w nocy z 8 na 9 czerwca 2018 r. Turkowska prowadziła próbę spektaklu dyplomowego swoich studentów. W jednej ze scen odbywał się pojedynek na szpady. Jedna z nich rozpadła się. Ostrze oddzieliło się od rękojeści i odskoczyło, uderzając Joannę w głowę.

Wszyscy obecni przy wypadku, pomimo szoku, zadziałali błyskawicznie. Dzięki czemu Turkowska szybko trafiła do Szpitala Bielańskiego. Przeszła tam dwie poważne operacje. Lewa strona jej ciała jest sparaliżowana. Od dnia wypadku nie odzyskała przytomności.

Walka o zdrowie Joanny Turkowskiej jest kosztowna. Na rehabilitację reżyserki potrzeba ok. 25 tys. zł miesięcznie. W akcję pomocy włączyli się jej studenci, absolwenci i środowisko artystyczne.

d1wwr5c

W serwisie siepomaga.pl ruszyła zbiórka na rehabilitację Turkowskiej. Do tej pory zebrano ponad 104 tys. zł., czyli 58 proc. potrzebnej kwoty. To niestety wciąż za mało.

Przedstawienie w Kinie Elektronik to nie pierwsza impreza tego typu. W marcu br. odbył się koncert w Filharmonii Narodowej. Wtedy dochód z biletów też przekazano na konto Joanny Turkowskiej.

Joanna Turkowska urodziła się w 1975 r. Jest aktorką, reżyserką, trenerką aktorską i wykładowczynią WSF. Na ekranie można było oglądać ją w takich filmach i serialach jak "Dark Crimes" czy "Korona królów".

d1wwr5c

Podziel się opinią

Share

d1wwr5c

d1wwr5c