Trwa ładowanie...

John Travolta wspomina zmarłego syna. Miałby dziś 28 lat

John Travolta zamieścił na swoim profilu na Instagramie czarno-białe zdjęcie z Jettem. 16-letni syn aktora zmarł w czasie rodzinnych wakacji, po których Travolta został zasypany oskarżeniami.

John Travolta wspomina zmarłego syna. Miałby dziś 28 latŹródło: Getty Images
d4bu3z5
d4bu3z5

Gdyby żył, Jett Travolta skończyłby 13 kwietnia 28 lat. John Travolta pod zdjęciem z nieżyjącym synem napisał: "Wszystkie najlepszego, Jetty. Kochamy cię". Kelly Preston, żona Travolty, także zamieściła u siebie zdjęcie z synkiem i złożyła mu urodzinowe życzenia. Ella Bleu, młodsza siostra Jetta, podzieliła się rodzinną fotkę sprzed lat. Miała 8 lat, gdy wieść o tragicznej śmierci nastolatka rozeszła się po świecie.

Jett był pierwszym dzieckiem Johna Travolty i jego żony Kelly Preston. Chłopiec urodził się rok po ich ślubie. Zmarł 2 stycznia 2009 r. podczas świątecznego wyjazdy na Bahamy. Jett został znaleziony przez rodziców w hotelowej wannie. Początkowo mówiono, że przyczyną zgonu był rozległy atak serca. Była też wersja o udarze. Dopiero później Travolta ujawnił, że jego syn cierpiał na różne schorzenia i miał autyzm.

Jett już jako małe dziecko cierpiał z powodu astmy i miał chorobę Kawasakiego (ostra choroba naczyń wieńcowych, która może prowadzić do niedokrwienia mięśnia sercowego).

Po śmierci syna aktor był oskarżany w zagranicznej prasie, że nie leczył go ze względu na przekonania kościoła scjentologicznego, którego jest wyznawcą. Wkrótce wybuchła także afera z udziałem kierowcy karetki i lekarza, którzy przyjechali do hotelu na wezwanie rodziny. John Travolta złożył pozew, oskarżając dwóch mężczyzn o próbę wymuszenia kilkudziesięciu milionów dolarów. Ekipa karetki miała go straszyć ujawnieniem rzekomych faktów, które łączyłyby aktora ze śmiercią syna.

d4bu3z5

Ostatecznie Travolta zaniechał walki przed sądem i skupił się na założeniu fundacji im. Jetta Travolty. Organizacji non-profit pomagającej dzieciom specjalnej troski.

Jett był najstarszym synem Johna Travolty i Kelly Preston, którzy mają także 20-letnią córkę Ellę Bleu i 10-letniego Benjamina.

Obejrzyj: jak gwiazdy spędzają kwarantannę

d4bu3z5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4bu3z5