Trwa ładowanie...
d5sl73z

José Carreras w Polsce! Tenor wystąpi 6 października w Arenie Gliwice

Tenor powraca do naszego kraju po 5 latach, by zaśpiewać swoje największe przeboje. Razem z José Carerrasem wystąpi Martina Zadro (sopran) oraz David Giménez (dyrygent).
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wielki tenor powraca po pięciu latach do Polski
Wielki tenor powraca po pięciu latach do Polski (Materiały prasowe)
d5sl73z

Jego repertuar obejmuje ponad sześćdziesiąt oper, z których wyróżniają się: Andrea Chenier, La Bohème, Tosca, Werther, Don Carlo, Carmen, La Forza del Destino, I Pagliacci, L'Elisir d'Amore i Un Ballo in Maschera. José Carreras odgrywał wiodącą rolę w kilku filmach operowych dla telewizji, kina i wideo.

Zobacz wideo:

d5sl73z

Wraz z działalnością operową wielokrotnie występował w najbardziej znanych salach świata. Występował w Carnegie Hall i Avery Fisher Hall w Nowym Jorku; Royal Festival Hall, Barbican i Royal Albert Hall w Londynie; Salle Pleyel w Paryżu, w Musikverein i Konzerthaus w Wiedniu, Berlin Philharmonie, Suntory Hall i NHK Hall w Tokio, Grosses Festspielhaus w Salzburgu, Philarmonie i Hercules Saal w Monachium, Palau de la Musica w Barcelonie, Teatro Real w Madrycie i Accademia Santa Cecilia w Rzymie. Jego szeroki repertuar koncertowy obejmuje ponad 600 tytułów najbardziej różnorodnych stylów, od baroku po muzykę współczesną.

José Carreras należy do wielkiej trójki tenorów (Domingo, Pavarotti, Carreras).

Zobacz wideo:

d5sl73z

Bilety są dostępne na platformach:
ebilet
ticketmaster
panbilet

Podziel się opinią

Share

d5sl73z

d5sl73z
d5sl73z