Trwa ładowanie...
d2ympil

Jubileuszowa reedycja legendarnego "Sierżanta Pieprza"

Legendarna płyta "Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band" zespołu The Beatles kończy w tym roku 50 lat. Z tej okazji fani doczekają się wyjątkowego wznowienia dzieła z 1967 roku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jubileuszowa reedycja legendarnego "Sierżanta Pieprza"
(Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY)
d2ympil

Album trafi do sprzedaży w odświeżonej wersji z nowymi miksami, w przestrzennym dźwięku stereo 5.1, poszerzony o wcześniej niepublikowane sesje nagraniowe, materiały wideo, a to wszystko w specjalnym opakowaniu. Premierę wyznaczono na 26 maja.

- To szalone, że 50 lat później wspominamy ten projekt z takim sentymentem, a wręcz podziwem, że 4 chłopaków, świetny producent i jego inżynierzy stworzyli takie dzieło sztuki - opowiada Paul McCartney w swoim świeżo napisanym wstępie do "Sgt. Pepper" Anniversary Edition.

Materiały prasowe

- Wydaje mi się, że "Sgt. Pepper" uchwycił klimat panujący w tamtym roku i pozwolił wielu ludziom rozpocząć wszystko od nowa - dodaje Ringo Starr. Poza niepublikowanymi nagraniami, fani doczekają się również zremasterowanej wersji dokumentu "The Making of Sgt. Pepper".

Z okazji Record Store Day, 22 kwietnia wydane zostaną specjalne, limitowane 7-calowe winyle z singlami "Strawberry Fields Forever" i "Penny Lane," jako jedne z pierwszych utworów zarejestrowanych podczas sesji nagraniowych "Sgt. Pepper", które zaczęły się w listopadzie 1966 roku. Zamiast czekać na premierę całego albumu, utwory zostały wydane jako single w lutym 1967 roku. Piosenki były swoistym łącznikiem między wydanym w sierpniu 1966 roku albumem Revolver a krążkiem "Sgt. Pepper", który premierę miał 10 miesięcy później.

d2ympil

Album "Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band" oryginalnie ukazał się 1 czerwca 1967 roku.

Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY
the beatles AFP
the beatles
d2ympil

Podziel się opinią

Share

d2ympil

d2ympil