Jubileuszowa trasa Varius Manx z Kasią Stankiewicz

W 2015 roku mija 25 lat, odkąd Robert Janson wraz z braćmi Pawłem i Michałem Marciniakami postanowili utworzyć grupę muzyczną i nazwać ją Varius Manx. Z tej okazji zespół przygotował wyjątkową, jubileuszową trasę koncertową podsumowującą 25 lat pracy artystycznej. Prawdziwą gratką dla fanów jest wiadomość, że podczas tournée grupa wystąpi z Kasią Stankiewicz. Będzie to jedyna i niepowtarzalna okazja aby usłyszeć głos wokalistki w towarzystwie muzyków Varius Manx.
Podziel się
Kasia Stankiewicz
Kasia Stankiewicz (ONS.pl)
WP

Podczas koncertów grupa zaprezentuje materiał z 25 lat działalności. Usłyszymy doskonale znane hity lat 90., takie jak "Orła cień", "Zanim zrozumiesz", "Pocałuj noc", "Ruchome piaski", "Zamigotał świat", a także nieco nowsze piosenki jak "Maj". Przedsmakiem urodzinowych koncertów będzie noc z 31 grudnia na 1 stycznia, kiedy to grupa wraz z Kasią Stankiewicz wystąpi podczas koncertu we Wrocławiu w ramach "Sylwestra z Dwójką".

Historia zespołu zaczyna się w 1990 roku, kiedy na rynku ukazała się pierwsza płyta, "The Beginning", która zapewniła grupie grono wiernych fanów. Wydane w kolejnych latach płyty "Emu", "Elf", "Ego", "End" zyskały status wielokrotnie platynowych oraz szereg nagród m.in. Grand Prix w Sopocie, 6 Fryderyków czy wygraną na Festiwalu w Karlshamn. Warto zaznaczyć, że Vaius Manx jest pierwszym polskim zespołem, który został wyróżniony brylantową płytą, nagrodą za największą liczbę zdobytych złotych i platynowych płyt. W 2011 roku grupa wydała 11. album "Eli", promowany singlem "Przebudzenie".

WP
Varius Manx AKPA
Podziel się
WP
WP
WP