Trwa ładowanie...

Kanye West jest chory psychicznie. Cierpi na to samo, co Wojciech Młynarski

Amerykański raper przyznał się do swoich problemów zdrowotnych. Okazuje się, że mąż Kim Kardashian cierpi na to samo, co Wojciech Młynarski.

Kanye West jest chory psychicznie. Cierpi na to samo, co Wojciech MłynarskiŹródło: East News, fot: Invision
dlwniac
dlwniac

Kanye West promuje swój najnowszy album "YE" i zrobi wszystko, żeby było o nim głośno. Ostatnio przyznał się nawet do swoich zaburzeń psychicznych.

O jego stanie zdrowie mówi nawet okładka najnowszego albumu rapera. Hasło, które się na nim znajduje brzmi: "I hate being Bi-Polar. It's awesome" czyli "Nienawidzę bycia dwubiegunowym, to niesamowite".

Choroba afektywna dwubiegunowa czy po prostu zaburzenie maniakalno-depresyjne, objawiaj się zmiennością nastrojów, które utrzymują się od kilku dni do kilkunastu miesięcy. Chory nie rozumie, co się z nim dzieje. Czuje się, jakby był gościem we własnej głowie. Towarzyszy mu gonitwa myśli, dużo mówi i nie może spać. Złe samopoczucie, spadek samooceny, unikanie ludzi a nawet brak apetytu to tylko jedne z nielicznych objawów.

ZOBACZ TAKŻE: Rozmowa o Wojciechu Młynarskim

Okazuje się, że z chorobą dwubiegunową przez lata zmagał się także wybitny polski artysta - Wojciech Młynarski.

dlwniac

"Dopiero kiedy zaczęliśmy dojrzewać, bo wcześniej, w latach 70. i 80., ludzie się tak nie zajmowali analizowaniem stanów psychologicznych własnych i innych ludzi. Taka choroba jak ojca była czymś wstydliwym, mówiło się o niej szeptem. U nas w domu w ogóle nie wolno było o niej mówić. O tym, że tata choruje na dwubiegunówkę, dowiedziałam się, mając lat 14. A obie z Agatą byłyśmy już właściwie dorosłe, kiedy po raz pierwszy otwarcie o tym z tatą rozmawiałyśmy. (…). Nasze relacje często bywały trudne i naznaczone problemami, z którymi tata się borykał, mówię tu o jego chorobie dwubiegunowej. Ale kiedy był w dobrej formie, mogłam liczyć na jego przemyślenia. I on nigdy, przenigdy mnie nie oceniał" - mówiła Paulina Młynarska w "Newsweeku".

dlwniac
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dlwniac