Trwa ładowanie...

Kasia Popowska wraca z trzecią płytą. Posłuchajcie singla "Nie ma nas"

Kasia Popowska prezentuje nowy singiel, "Nie ma nas". Utwór zapowiada zapowiada trzeci, autorski album wokalistki, który ukaże się jesienią 2020 roku.

Kasia Popowska wraca z trzecią płytą. Posłuchajcie singla "Nie ma nas"Źródło: Materiały prasowe
deh4cl5
deh4cl5

Tym razem Kasia Popowska wzbogaciła popowe melodie surowym brzmieniem gitar. Motywem przewodnim piosenki jest wychodzenie ze strefy komfortu i poszukiwanie szczerości w relacjach z innymi, ale też z samym sobą.

Wokalistka trzecią płytą otwiera nowy rozdział w swojej twórczości. Wraca bogatsza o doświadczenia, które stanowią oś historii, którą opowiada w autorskich tekstach. Wybrzmiewa w nich bardziej dojrzałe spojrzenie na rzeczywistość, a szczególnie relacje między ludźmi. Istotnym wątkiem jest próba wyjścia ze strefy komfortu, która w odczuciu artystki stanowi ograniczenie i blokuje rozwój.

- Nie spieszyłam się z nagraniem kolejnego albumu. Chciałam to zrobić w zgodzie ze sobą, kiedy będę gotowa, wypełniona historiami, które mogłam opowiedzieć w formie tekstów. Pierwszy singiel "Nie ma nas" to bardzo uniwersalna historia dojrzewania do tego, aby zobaczyć rzeczywistość taką, jaka ona jest, a nie taką, jaką chcielibyśmy, aby była. To także opowieść o beznadziejnym punkcie, w którym często bywamy na własne życzenie. Myślę, że wiele osób w tej historii może zobaczyć cząstkę siebie – mówi Kasia Popowska.

Posłuchajcie singla i obejrzyjcie teledysk:

Brzmieniowo nadchodzący album różni się stylistycznie od poprzednich płyt, choć bazą nadal jest muzyka pop. Już w pierwszym singlu można usłyszeć zdecydowanie więcej gitar, które nadają dynamiki piosence.

deh4cl5

Nad brzmieniem albumu pracowali m.in. Maciej Wasio (Ocean, Afromental), Marcin Bors (Lao Che, Hey, Mrozu) oraz Piotr "Rubens" Rubik (Daria Zawiałow, Lemon).

Kasia Popowska w 2007 r. zaczęła prowadzić autorski kanał na YouTube, gdzie publikowała swoje wersje znanych coverów. Jak na tamten czas było to bardzo nowatorskie i odważne działanie, które przysporzyło Kasi wielu fanów i otworzyło drogę do profesjonalnego tworzenia muzyki. Przełomem i szansą był telefon z wytwórni Universal Music w 2014 r., który uruchomił lawinę zdarzeń, doprowadzając do jej fonograficznego debiutu. Singiel "Przyjdzie taki dzień" okazał się hitem. Po trzech latach od debiutu ukazała się kolejna płyta "Dryfy". Wtedy też przyszedł sukces w programie "Twoja twarz brzmi znajomo".

deh4cl5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
deh4cl5