Trwa ładowanie...

Kasia Smutniak cierpi na bielactwo. "Musimy kochać nasze wady"

Kasia Smutniak przyznała, że akceptacja i miłość do samej siebie zajęła jej sześć lat. Napisała to pod radosnymi zdjęciami, na których pokazała ręce i stopy dotknięte bielactwem.

Kasia Smutniak cierpi na bielactwo. "Musimy kochać nasze wady"Źródło: Getty Images
d2xjkhx
d2xjkhx

Kasia Smutniak, aktorka i modelka od lat mieszkająca we Włoszech, napisała na Instagramie o swoim dorastaniu, zdobywaniu życiowej mądrości i zmianie nastawienia do pewnych kluczowych spraw. "Gdy robiłam się starsza, nauczyłam się, że akceptacja nie wystarczy. Musimy kochać nasze wady" - stwierdziła 40-latka, pokazując białe plamy pokrywające jej dłonie, łokcie i okolice stóp.

Jedni się jej wstydzą, inni uważają tę chorobę za atut. Temat bielactwa nabytego coraz częściej pojawia się w show-biznesie, czy to w kontekście modelki Winnie Harlow, czy innych gwiazd mówiących otwarcie o tej chorobie skóry. Bielactwo nabyte zostało zdiagnozowane u takich znanych osobistości jak Steve Martin, Jon Hamm, Holly Marie Combs czy Michael Jackson.

"Wzrastać oznacza akceptować wszystko, co przynosi nam życie. Piękne rzeczy, rzeczy, które przychodzą łatwo i nigdy nie powinny być brane za pewnik... Ale przede wszystkim trudne chwile, które wystawiają nas na próbę, aby nie stracić sensu tych szczęśliwych chwil. Zasadniczo wszystko" - napisała Smutniak.

Obejrzyj: Zamachowska przestrzega: "Lekarz powinien być również opiekunem pacjenta"

Aktorka i modelka wyznała, że przez ostatnie sześć lat nauczyła się akceptować i kochać siebie za to, kim jest.

d2xjkhx

"Tak, to była podróż, to nie była natychmiastowa zmiana... I dopiero teraz czuję się gotowa podzielić się z tobą tą myślą" – skwitowała.

Bielactwo dzieli się na wrodzone i nabyte. To pierwsze nazywane albinizmem jest związane z dziedzicznym niedoborem barwnika w skórze, włosach i tęczówce, które utrzymuje się przez całe życie. Bielactwo, które charakteryzuje się pojawieniem się odbarwień skóry - białych plam, jest nabytą chorobą skóry. Może się ono rozwijać w każdym wieku i zajmuje najczęściej określone okolice ciała (twarz, szyja, okolice bioder, nadgarstków i stawów skokowych).

d2xjkhx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2xjkhx

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj